Lanxess zwiększa efektywność

Lanxess zwiększa efektywność
LANXESS AG podjął kolejne kroki w celu zwiększenia efektywności swojej globalnej sieci produkcyjnej, redukując koszty operacyjne w obliczu kryzysu ekonomicznego oraz konkurencyjnego otoczenia biznesowego.

Specjalizująca się w chemii specjalistycznej grupa LANXESS zbyła 55-procentowe udziały w spółce joint venture produkującej hydrat hydrazyny - LANXESS Yaxing (Weifang Chemicals Company Ltd. – na rzecz swojego chińskiego partnera, Weifang Yaxing Group. Spółka joint venture została założona we wrześniu 2004 roku w parku biznesowym - Weifang Industry Park, leżącym w chińskiej prowincji Szantung. Obie strony zobowiązały się nie ujawniać szczegółów finansowych.

LANXESS w dalszym ciągu będzie produkować hydrat hydrazyny w swojej niemieckiej fabryce, dążąc do zapewnienia swoim klientom z całego świata regularnego, długoterminowego zaopatrzenia. Po opuszczeniu spółki joint venture przez LANXESS aktywami spółki nadal będzie zarządzać Weifang Yaxing Group.

Ponadto, LANXESS Corporation za 10 milionów dolarów sprzedał infrastrukturę oraz usługi wspomagające swojej fabryki w Bushy Park w Południowej Kalifornii (Stany Zjednoczone) przedsiębiorstwu inwestycyjnemu Cooper River Partners LLC. Jednostka biznesowa Rubber Chemicals LANXESS nadal będzie prowadzić produkcję w tej fabryce. Dodatkowo jednostka ta podpisała z firmą Cooper River umowę dotyczącą leasingu i usług.

LANXESS poinformował niedawno, iż jednostka biznesowa Functional Chemicals w ciągu następnych dwóch miesięcy przeniesie produkcję barwników z Lermy (Meksyk) do istniejącego zakładu w Leverkusen w Niemczech. We wrześniu LANXESS zbył również pozostałe udziały w spółce joint venture zajmującej się produkcją tworzywa ABS na rzecz swojego partnera, spółki INEOS, a tym samym, zgodnie z planem na 2009 rok, całkowicie opuścił sektor ABS.

Działania te towarzyszą programowi „Challenge09-12”, który wdrażany jest od początku roku w celu zmniejszenia wpływu kryzysu. Działania „Challenge 09-12” obejmują m.in. elastyczne zarządzanie zakładami i dopasowanie wynagrodzeń dla wszystkich pracowników. LANXESS chce do roku 2012 obniżyć koszty na całym świecie łącznie o 360 milionów euro. Zaplanowane działania udało się dotychczas zrealizować szybciej niż oczekiwano, a oczekiwane pierwotnie w 2010 roku 30 milionów oszczędności zostały zrealizowane już w bieżącym roku bilansowym.

Czytaj więcej: Ze świata 315

Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej
 

Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej gumy.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A