Leasing z VB Leasing Polska SA

Leasing z VB Leasing Polska…
"Zaufanie łączy" i "Leasing jak się patrzy" - to hasła, z którymi od lat stykają się klienci VB Leasing Polska SA. Odzwierciedlają one to, co firma oferuje w swojej podstawowej działalności biznesowej – wszechstronną paletę produktów leasingowych i wysokie standardy obsługi klienta. Oba te elementy przekładają się na coraz lepsze wyniki spółki, przy czym 2006 r. był pod tym względem rekordowy.

VB LEASING przekazał w leasing aktywa o wartości 1 078,32 mln zł. W porównaniu do wyniku z 2005 r. oznacza to ponad 56 proc. wzrost sprzedaży. Liczba zawartych umów wzrosła o ponad połowę. O prawie 70 proc. zwiększyła się też wartość leasingowanych przez spółkę maszyn i urządzeń (z ok. 194 mln zł w 2005 r. do 327 mln zł w 2006 r.).

O tym wyniku zadecydowały bardzo dobre efekty sprzedażowe spółki w segmencie maszyn budowlanych (wzrost o ponad 170 proc.), rolniczych (wzrost o ok. 170 proc.) i przemysłowych, w tym dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Te bardzo dobre wyniki pokazują nie tylko dynamikę firmy, która rozwija się szybciej niż branża ogółem, ale również sytuację na rynku leasingu ruchomości. W porównaniu z poprzednimi latami w 2006r. wykazał on duże ożywienie.

Jest to m.in. efekt coraz częstszego sięgania przez polskich przedsiębiorców do portfela UE i coraz większa, wśród średnich inwestorów, popularność programów umożliwiających pozyskanie dofinansowania na rozwój z funduszy unijnych.

VB LEASING wspiera przedsiębiorców, którzy starają się o dofinansowanie swoich inwestycji ze środków unijnych.

Firma współpracuje z firmami doradczymi i konsultingowymi, które specjalizują się w przygotowywaniu stosownych wniosków. Oferty są przygotowywane indywidualnie, w oparciu o konkretne wymagania leasingobiorców. Branży przetwórstwa tworzyw sztucznych VB LEASING oferuje szybką, profesjonalną obsługę, uproszczone procedury polegające m.in. na spełnieniu minimum formalności i elastyczne warunki umowy.

Wydatki inwestycyjne mogą być finansowane z różnych źródeł, ale należy podkreślić, że leasing jest także atrakcyjnym instrumentem optymalizacji obciążeń podatkowych. To jeden z powodów, dla którego małe i średnie firmy coraz częściej wybierają takie właśnie narzędzie finansowania inwestycji.

- Jesteśmy spółką zorientowaną na potrzeby sektora małych i średnich przedsiębiorstw – mówi Romuald Mendelak, dyrektor Departamentu Technologii VB Leasing Polska SA. - Jesteśmy w stanie pomóc przedsiębiorcy, który szuka odpowiedniego partnera finansowego. Mimo ogólnych procedur działania, każdego klienta traktujemy indywidualnie i elastycznie podchodzimy do jego potrzeb finansowych. Nauczyliśmy się i cały czas uczymy specyfiki obsługiwanych branż, lepiej znamy maszyny i ich sprawdzonych, solidnych dostawców.

Czytaj więcej: Leasing 14 Maszyny 529Reportaże

Forum

Jackoos_899

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-09-16

Iebm

Kilka pytań dotyczących procesu wtryskowego i wtryskarek. 2021-09-01

Yellow

Problem z rozbryzgami 2021-07-15

Bentor

Własna firma produkcyjna 2021-06-04

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09