Liczne premiery w Targach w Krakowie

Liczne premiery w Targach…

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, Międzynarodowe Targi Stomatologiczne Krakdent, Międzynarodowe Targi Wina w Krakowie Enoexpo czy Tuning Show Expo to tylko kilka przykładów wydarzeń, które w 2023 roku odbędą się w Expo Kraków. Kalendarz wypełniony jest po same brzegi - nie zabraknie imprez o długoletniej tradycji, jak i nowości. W Expo Kraków spotkają się przedstawiciele m.in. branży wydawniczej, poligraficznej, medycznej, przemysłowej, gastronomicznej, winiarskiej, opakowaniowej, motoryzacyjnej, drzewnej, wyposażenia wnętrz, mice. Oprócz branżowych targów w obiekcie odbędą się m.in. kongresy, konferencje, konwenty i eventy. Ponadto wszystkie targi posiadać będą obszerny program towarzyszący obejmujący m.in. szkolenia, warsztaty i prezentacje z ekspertami - wszystko w ramach biletu na targi.

Nowa droga i nowe ścieżki rozwoju

W grudniu ul. Galicyjska wybudowana przez Targi w Krakowie, która kończyła się za terenem Expo Kraków, została połączona z nową drogą pomiędzy centrum handlowym Atut Galicyjska a ul. Skręconą. Oznacza to, że dojazd do Expo Kraków możliwy jest już nie tylko od ul. Centralnej, ale również od ul. Ciepłowniczej. Ponadto 400 m od Expo Kraków funkcjonować będzie przystanek autobusowy - to bardzo dobra informacja, szczególnie w obliczu tegorocznego kalendarza.

Co zatem czeka na gości Expo Kraków? Z pewnością premiery. Wśród nich m.in. Show Makers European Forum SMEF - międzynarodowe forum branży technologii scenicznej i rozrywki. W programie m.in. wykłady światowej sławy ekspertów, praktyczne warsztaty, panele dyskusyjne. Forum towarzyszyć będzie kuratorska wystawa producentów, dystrybutorów nowoczesnych produktów i rozwiązań dla sektora techniki scenicznej (15-16 lutego); Targi Łowiectwa w Krakowie Hunt Expo - po mocnym debiucie w 2022 roku organizatorzy ponownie zapraszają do świata przyrodniczych doświadczeń. Zakres tematyczny obejmować będzie strefę łowiecką, leśną, outdooru i survivalu. W programie przewidziane są liczne pokazy i spotkania z ekspertami (14-16 kwietnia); BookGame - wydarzenie z grami planszowymi, książkami oraz kreatywną zabawą dla całej rodziny. Na zwiedzających czekać będą m.in. spotkania z twórcami gier planszowych i autorami książek, turnieje gier planszowych z nagrodami, największy w Polsce Game Room ze strefami gier rodzinnych, zaawansowanych (sekcja dla geeków), szybkich, kooperacyjnych oraz imprezowych.

Już dziś możemy zdradzić, że będzie możliwość zagrania w gry ze znanymi autorami (5-7 maja); Międzynarodowe Targi Systemów Okiennych, Drzwiowych, Fasadowych, Bram, Rolet i Zadaszeń Outdoor Build - spotkanie profesjonalistów, podczas którego dostawcy technologii i materiałów oraz producenci maszyn, narzędzi, łączników i systemów do produkcji okien, drzwi, fasad, konstrukcji  ściennych, systemów okładzin ściennych, rolet, bram i zadaszeń zaprezentują swoje najnowsze rozwiązania (24-26 maja);Targi Przemysłu Drzewnego Stolarstwo, Tartacznictwo, Produkcja, Budownictwo drewniane Woodwork Expo - wystawa dla osób związanych z branżą drzewną i meblarską.

Szeroką ofertę zaprezentują m.in. producenci i dystrybutorzy akcesoriów i płyt meblowych, materiałów do wykończenia mebli, chemii do drewna, firmy specjalizujące się w innowacyjnych rozwiązaniach optymalizujących produkcję i automatyzację, dostawcy rozwiązań dla firm pozyskujących surowiec, organizujących transport i zarządzanie produktem (24-26 maja); Krakow International Interior & Architecture Fair KIAF - targi materiałów wykończenia i wyposażenia. Impreza tworzona z myślą o pasjonatach wzornictwa: architektach, projektantach wnętrz, studentach kierunków projektowych.

Podczas wydarzenia odbędą się m.in. warsztaty „Wspieramy biznes architektów” poruszające takie zagadnienia, jak: prawo budowalne, prawo autorskie, współpraca z wykonawcami, rozpoznawanie wad ukrytych, czy świadomość oferty materiałów i ich przeznaczenia (20-21 września). W tym samym czasie co KIAF zaplanowane są 15. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które po raz pierwszy odbędą się nie w Warszawie, a w Expo Kraków. Każdego roku odwiedzają je tysiące gości z Polski i zagranicy. Wystawa podzielona będzie na kilka stref tematycznych: opakowania i komponenty, etykiety i druk, eko, technologia, design i reklama, usługi. Nowa lokalizacja targów stwarza nowe możliwości. Kraków oprócz bycia centrum turystycznym jest również miejscem wielu spotkań biznesowych. Skupionych jest tu większość firm produkcyjnych z licznych branż, których przedstawiciele chcąc rozwijać przedsiębiorstwa chętnie wezmą udział w targach (20-21 września). Oprócz nowości w kalendarzu nie zabraknie imprez o ugruntowanej pozycji na rynku.