Madryt stolicą wzornictwa opakowań

Madryt stolicą wzornictwa…
Producent opakowań szklanych, firma BA Glass, we współpracy z producentem wyrobów korkowych - firmą Corticeira Amorin, zorganizowały piątą edycję konkursu na nowatorskie wzornictwo Glassberries Design Awards. W tegorocznej edycji organizatorzy podkreślają swoje zaangażowanie w "kuźnie talentów" poprzez zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie czterech uniwersytetów portugalskich (Universidad Lusíada, Universidad de Beira Interior, ESAD i Universidad de Aveiro), czterech universytetów hiszpańskich (EINA Centre Universitari de Disseny i Art, IED de Madrid, EASD Escola d’Art i Superior de Design oraz Engenharia de Barcelona) i trzech uniwersytetów polskich (Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu i Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie).

Dzięki tej inicjatywie uczestnicy mieli okazję pracować ręka w rękę z zespołem Marketingu i Innowacji BA Glass wraz ze wsparciem ekipy Corticeira Amorim, i poznać szczegóły procesu wzornictwa i produkcji opakowań szklanych, jak również zalety korka jako materiału, uzyskując spersonalizowane techniczne wsparcie podczas procesu tworzenia propozycji. W tym roku w projektach dominowało ultralekkie wzornictwo, przyjazne dla środowiska i mające na uwadze bezpieczeństwo żywności.

Nagrodzone projekty:

Glassberries


W 2015 roku w ramach Glassberries Design Awards pracowano nad 415 nowymi projektami, z czego 139 zostało wypromowanych.

Spółka BA Glass została założona w 1912 i zajmuje się produkcją opakowań szklanych dla przemysłu spożywczego. Posiada fabryki w trzech krajach: Portugalii, Hiszpanii i Polsce, i zaopatruje ponad 50 różnych rynków. Z kolei firma Corticeira Amorim swoją działalność rozpoczęła w XIX w. i stała się największą firmą przerabiającą produkty korkowe na świecie, osiągając w 103 krajach obroty przekraczające 500 mln euro.

Czytaj więcej: Opakowania 1263 Konkursy 128