Małe, ciche i efektywne - Hostaform® w medycynie

Małe, ciche i efektywne -…
Wysokie wymogi przemysłu farmaceutycznego zostały dzisiaj spełnione przez małe i wysoce efektywne systemy inhalacyjne, które oszczędzają aktywne składniki, pieniądze i czas, dzięki czemu terapia jest maksymalnie efektywna. Zastosowanie do ich produkcji właściwych surowców stało się w tym przypadku głównym wyzwaniem, zarówno dla producenta medycznych akcesoriów, jak i bezpieczeństwa oraz trwałości produktu.

Z tego powodu firma PARI GmbH, Starnberg, Niemcy, wybrała do produkcji elektronicznego rozpylacza nowej generacji - eFlow® - tworzywo konstrukcyjne Hostaform MT firmy Ticona.

Nużąca, kosztowna inhalacja należy już do przeszłości: eFlow® nowy elektroniczny system inhalacyjny firmy PARI umożliwia efektywną i szybką terapię inhalacyjną. W przeciwieństwie do konwencjonalnej terapii dróg oddechowych za pomocą klasycznych, bądź ultradźwiękowych rozpylaczy, eFlow® używa membrany z mikroskopijnymi porami do tworzenia kropel, które wibrują dzięki elementowi piezoelektrycznemu.

Fot. PARI GmbHWieczko wykonane z Hostaformu MT jest kluczowym elementem do perfekcyjnej pracy urządzenia. Każdorazowe otwieranie i zamykanie urządzenia podczas napełniania, wprowadza duże mechaniczne obciążenia, które są ciągle i niezawodnie przenoszone przez wieczko. „Hostaform MT jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla tego zastosowania. Wyjątkowa odporność na zużycie, razem z doskonałymi własnościami mechanicznymi i zdolnością utrzymywania wysokiej tolerancji wykonania umożliwia komponentowi stawić czoło wysokim naprężeniom bez uszkodzenia - wnosząc znaczący wkład do bezpieczeństwa i długotrwałej pracy urządzenia”, wyjaśnia Thomas Gallem, szef biura konstrukcyjnego w firmie PARI. „Ponadto dzięki wysokiej temperaturze ugięcia pod obciążeniem surowca, wymagana przepisami medycznymi sterylizacja rozpylacza, również nie stanowi problemu”. Co więcej, seria Hostaform MT spełnia wszelkie specjalne wymogi w zastosowaniach medycznych - na przykład dotyczące czystości oraz biokompatybilności.

Precyzja aż do najmniejszych detali
Podstawowe zalety Hostaformu MT stają się oczywiste nawet podczas montażu: tworzywo konstrukcyjne z firmy Ticona może być przetwarzane z bardzo wysoką precyzją. Nawet takie małe wyroby jak wieczko z zatrzaskiem w pojemniku medykamentu może być wtryskiwane z taką precyzją, aby zawsze perfekcyjnie współpracowało z bagnetowym zamknięciem. Mechanizm pokrywy wiele zawdzięcza również wyjątkowym własnościom trybologicznym Hostaformu MT. Firma PARI opracowała eFlow® na potrzeby pacjentów z mukowiscydozą, ale planuje również rozszerzyć projekt na inne obszary. Jedno jest już pewne: pacjenci czerpią korzyść dzięki prostej i bezpiecznej zasadzie działania tego innowacyjnego, kompaktowego i wysoce efektywnego systemu inhalacji.

Fot. PARI GmbH

Czytaj więcej: Tworzywa sztuczne 896Reportaże

Forum

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23

Cosmoplast

Wtrysk PA6 GF 30 2021-03-20