Master Colors współpracuje z producentem granulatów czyszczących

Master Colors współpracuje… Firma Master Colors Sp. z o.o. od kwietnia 2016 roku rozpoczęła współpracę z nowym partnerem - szwajcarską firmą Ultra System, producentem granulatów czyszczących.

Ultra System jest producentem środka czyszczącego w granulkach Ultra Plast. Jest to pęczniejący środek szerokiego zastosowania eliminujący problemy przy zmianie koloru tworzywa lub samego materiału, działający nawet w tak trudnych przypadkach, jak maszyny z odgazowaniem oraz jednostki plastyfikacji. Do głównych zalet produktu można zaliczyć przede wszystkim jego nietoksyczność oraz brak właściwości ściernych. Mechanizm czyszczenia oparty jest na reakcji chemicznej, a sam proces czyszczenia zachodzi w temperaturze przetwarzania produktu.

Środek Ultra Plast jest bezpieczny, można go stosować w produkcji wyrobów z tworzyw przeznaczonych do kontaktu z żywnością oraz dla przemysłu medycznego.

Z ofertą firmy Ultra System będzie można zapoznać się podczas targów Plastpol w Kielcach (stoisko C-12).

Czytaj więcej:

Centralne systemy podawania, dozowania oraz suszenia tworzyw, linie do ekstruzji i recyklingu poliestrów, pigmenty i masterbatche, systemy mocowania form, złącza, termostaty wodne i olejowe

Polska

Reportaże

Forum