Maszyny do napełniania 24 tys. opakowań na godzinę


Nowe szybkobieżne maszyny napełniające SIG Combibloc ze swoimi specjalnymi serwonapędami oraz sześcioma szynami, a nie jak wcześniej czterema są bardziej efektywne niż kiedykolwiek. Choć są skuteczniejsze niż wcześniejsze modele i posiadają więcej funkcji, to jednak, co ważne, wymagają ledwie niewiele więcej przestrzeni do pracy. Jednocześnie dla producentów żywności urządzenia takie jak CFA 124 i CFA 724, osiągające zdolność napełniania 24 tys. opakowań kartonowych na godzinę oznaczają zmniejszenie kosztów działalności i kosztów obsługi.

Omawiane maszyny napełniające mogą być dopasowane do żądanej pojemności zaledwie przy pomocy kilku prostych kroków i uruchomić wskazaną pojemność za pomocą specjalnego ekranu dotykowego.

- Ten poziom elastyczności osiągany na pojedynczej maszynie przy tak wysokiej szybkości jest pierwszym na świecie, pozwalającym producentom żywności na takie umiejscowienie produktu, by móc odwołać się do wielu różnych specyficznych grup klientów. Gwarantuje jednocześnie utrzymanie produkcji na nie spadającym poziomie wydajności - tłumaczą przedstawiciele SIG Combibloc.

Ian Gearing, managing director z tajlandzkiego Friesland Foods Foremost nie kryje radości: - Nowa maszyna CFA 124 pomoże nam zwiększyć zdolności w zakresie napełniania. To jest część naszej strategii rozwoju i ważny krok na drodze do przyszłego wzrostu firmy. To główny powód, dla którego wybraliśmy SIG Combibloc. Firma ma pomóc nam w osiągnięciu sukcesu. Jest dla nas czymś więcej niż tylko dostawcą. Jest ważnym strategicznym partnerem.

Jakie konkretne korzyści osiągnie Friesland Foods Foremost ze faktu posiadania nowych maszyn SIG Combibloc?

Na przykładzie współpracy tych firm widać jak duży postęp poczynili w ostatnich latach zarówno odbiorcy urządzeń SIG Combibloc, jak również sam producent.

Tajlandzkie Friesland Foods Foremost rozpoczął kooperację z SIG Combibloc w 2001 r. Wtedy, korzystając z najnowocześniejszych ówczesnych rozwiązań swojego partnera, był w stanie prowadzić proces napełniania na poziomie 7,5 tys - 12 tys. opakowań kartonowych na godzinę. Teraz podwoi te osiągnięcia. Tajlandzka spółka od 45 lat specjalizuje się w produkcji długookresowych produktów mlecznych.