Messe Düsseldorf zawiesza wiechę na placu budowy

Wraz z realizacją inwestycji Düsseldorf zyska dodatkowo architektoniczną perełkę. Będzie to nowe oblicze terenów targowych zwrócone w stronę miasta. Jurek M. Slapa, założyciel i wspólnik biura architektonicznego slapa oberholz pszczulny | sop, któremu zlecono zaprojektowanie nowego budynku, z entuzjazmem wypowiadał się na temat postępu prac budowalnych.

- To coś wspaniałego widzieć, jak nasze pomysły, które powstały na papierze, nabierają realnych kształtów. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy nadać nowy architektoniczny akcent targom i miastu za pomocą projektu umiejscowionego pomiędzy Renem i Nordpark.

- Dach i ściany nowej hali 1 oraz segment konferencyjny są już gotowe - teraz czas na prace wykończeniowe wnętrza, parking podziemny i zadaszenie. Miło nam, że postęp w budowie sprawia, że na tak wielu twarzach widać zdumienie i uśmiech. To tym bardziej motywuje nas do budowania flagowego statku Messe Düsseldorf - powiedział Thomas Kleine-Kalmer, prokurent i kierownik działu dużych projektów w firmie Köster GmbH, która jest generalnym wykonawcą odpowiedzialnym za realizację budynku.

Budowa nowej południowej części Messe Düsseldorf to element realizowanej od 2000 r. strategii Messe Düsseldorf 2030. W jej ramach zbudowano bądź odnowiono 11 z 19 istniejących hal targowych. Werner M. Dornscheidt postrzega to jako kluczową inwestycję w przyszłość.

- W ten sposób nasze powierzchnie targowe będą coraz bardziej dostosowane do popytu i potrzeb naszych klientów, przy jednoczesnym zwiększeniu jakości obsługi. Messe Düsseldorf zainwestuje w sumie 650 milionów euro w realizację swojego planu generalnego. Tylko nowa sekcja południowa kosztuje 140 mln euro. Werner Dornscheidt podkreśla, że inwestycje finansowane są ze środków własnych Messe Düsseldorf.

Messe Sud

Copyright: Messe Düsseldorf, Neue Messe Süd


PH i JL
Źródło: Messe Düsseldorf