Modułowy system transportu Eleroll

Modułowy system transportu…
Firma Elesa+Ganter wprowadziła do swojej oferty nową grupę produktów o nazwie Eleroll, przeznaczoną do tworzenia torów transportowych. System oparty jest na bazie modułów ułatwiających łatwe i szybkie zbudowanie profesjonalnego systemu transportowego.

Nowy system charakteryzuje się modułowością, co oznacza, że tory transportowe mogą być w prosty sposób złożone poprzez zatrzaśnięcie się listew rolkowych/kulowych wewnątrz specjalnych profili aluminiowych.

System tworzą następujące moduły: listwy rolkowe RLT-U, listwy kulowe RLS-U, profile aluminiowe RLT-AL, moduły łączące i krańcowe RLT-H, ograniczniki boczne (bandy) RLT-CE, hamulce do rolek transportowych RLT-B oraz uchwyty i wsporniki RLT-M.

Ważną cechą systemu jest łatwość wymiany. W razie konieczności wymiany rolki i kule mogą być bez trudu usunięte i zastąpione nowymi, nie wymaga to demontażu całego toru. Aluminiowy profil może być używany wielokrotnie.

Elementy systemu przemieszczają się lekko i cicho. Dzięki materiałom, z jakich zostały wykonane rolki, kule oraz ich uchwyty współczynnik tarcia jest niski, dzięki czemu system nie wymaga smarowania i pracuje w lekki i cichy sposób. Ponadto elementy systemu cechuje wysoka odporność na uderzenia, które mogą wystąpić podczas upuszczania materiałów na tor transportowy.

Listwy rolkowe charakteryzują się wysoką nośnością dzięki maksymalnej obciążalności pojedynczej rolki rzędu 360 N (dla rolki z PA) i 150 N (dla rolki z TPU). Listwy kulowe RLS-U są przeznaczone do pracy w miejscach, w których detale są przemieszczane w wielu kierunkach.

System może być stosowany z delikatnymi materiałami. Rolki RLT-U-TPU z termoplastycznego poliuretanu posiadają własności antypoślizgowe, chronią przed zarysowaniami i nie brudzą powierzchni. Są odpowiednie do przemieszczania delikatnych materiałów, takich jak szkło, drewno, itp.

Listwy kulowe RLS-U są dedykowane do miejsc, w których detale są przemieszczane w wielu kierunkach.

System powstał w myślą o zastosowaniach przemysłowych, z uwzględnieniem potrzeb dotyczących składowania, przechowywania i pakowania, układania tras transportowych do paneli, płyt, elementów szklanych itp., napełniania i opróżniania pojemników na różnego rodzaju detale, w zakładach produkcyjnych oraz przesunięć wewnątrzmagazynowych.


brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska