Modyfikacje standardowych elementów pod indywidualne wymagania

Modyfikacje standardowych…
Firma Elesa+Ganter stale rozszerza liczbę oferowanych produktów. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, firma wprowadziła nową usługę modyfikacji standardowych elementów pod indywidualne potrzeby odbiorcy. Dzięki temu klient oszczędza swój czas i eliminuje dodatkowe koszty związane z obróbką lub zleceniem jej u podwykonawcy.

- Know-how w sferze produkcji oraz elastyczna, nastawiona na potrzeby klienta organizacja firmy Elesa+Ganter pozwalają na szybkie i jednocześnie efektywne pod względem ostatecznych kosztów spełnianie niestandardowych wymagań - powiedział Filip Granowski, dyrektor ds. sprzedaży Elesa+Ganter Polska. - Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy istnieje konieczność opracowania specjalnych wersji i projektów przy zastosowaniu ogromnej liczby różnych technologii produkcyjnych.

Przykładem specjalnego wykonania produktu są korki wlewowe z bagnetem z zaznaczonymi poziomami minimum i maksimum. Wcześniej wykonanie tego typu modyfikacji leżało po stronie klienta. Obecnie Elesa+Ganter zestandaryzowała zmianę nadając jej oznaczenie GN 109. Dzięki usłudze modyfikacji klient może w tym wypadku zdefiniować długość bagnetu wraz z zaznaczonymi poziomami. W ten sposób określa parametry produktu na etapie produkcji i montażu.

Koła ręczne, korby lub dźwignie mogą być mocowane poprzecznie za pomocą kołka lub bocznego wkrętu dociskowego. Mogą być również mocowane na wpust i zabezpieczane osiowo wkrętem. Ze względu na różnorodność sposobów montażu Elesa+Ganter dostarcza elementy o zestandaryzowanych średnicach lub bez otworów montażowych. Przed montażem klient często wykonuje tego typu otwory u siebie lub u podwykonawcy, co generuje dodatkowe koszty związane z obróbką, odbiorem jakości i dodatkową przesyłką. Modyfikacja określona jako GN 110 pozwala na wykonanie precyzyjnych otworów poprzecznych gładkich lub gwintowanych w fabryce Elesa+Ganter.

Kolejna usługa o oznaczeniu GN 110.1 pozwala modyfikować otwory montażowe w pojedynczych i podwójnych wałach przegubowych. Ta standaryzacja pozwala ustalić kształt otworu montażowego (okrągły lub kwadratowy), położenie otworu poprzecznego, itp. W prosty i szybki sposób możemy to wykonać w halach produkcyjnych Elesa+Ganter.

Z kolei usługa o symbolu GN 111.7 to modyfikacja mająca na celu zabezpieczenie pokręteł zaciskowych przed ich zgubieniem. Zastosowanie GN 111.7 pozwala na rozbudowanie pokrętła o pierścień, łańcuch lub linkę zabezpieczającą. W tym celu w wybranym przez klienta pokrętle jest wykonywany specjalny rowek, w którym jest osadzony pierścień zabezpieczający. Do pierścienia jest zamocowany łańcuch lub linka o zdefiniowanej długości.

Elesa+Ganter


- Powyższe przykłady pokazują, że Elesa+Ganter jest w stanie dostarczać produkty gotowe do montażu i użycia, dzięki czemu klient oszczędza czas i pieniądze - konkluduje Granowski. - Jeśli ktoś nie znalazł w naszej ofercie produktu, który spełnia jego wszystkie oczekiwania, zapraszamy do skontaktowania się z Elesa+Ganter Polska - nasi doradcy techniczni udzielą wszystkich niezbędnych informacji odnośnie możliwości dostosowania istniejących elementów do Państwa potrzeb.

Czytaj więcej: Części standardowe 141

brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska