Mondi z ofertą opakowania retortowego nadającego się do recyklingu

Mondi z ofertą opakowania…

Firma Mondi, światowy lider w dziedzinie opakowań i papieru, rozszerzyła swoją ofertę zrównoważonych rozwiązań w zakresie opakowań do żywności premium i karmy dla zwierząt i wprowadziła na rynek RetortPouch Recyclable – opakowanie retortowe nadające się do recyklingu.

Nowa wysokobarierowa saszetka zastąpi złożone, wielowarstwowe i nienadające się do recyklingu opakowania dla szerokiej gamy produktów spożywczych i mokrej karmy dla zwierząt. Wilgotna lub półwilgotna żywność, którą poddaje się obróbce cieplnej w kotłach retortowych z parą lub gorącą wodą w celu sterylizacji na potrzeby handlu i przechowywania, wymaga zastosowania opakowania retortowego. Powszechnie stosowane aluminium zastąpiono innowacyjną folią wysokobarierową, która utrzymuje wysoką temperaturę i zapewnia krótki czas obróbki w procesie retortowania. Nowe monomateriałowe opakowanie retortowe w pełni nadaje się do recyklingu, chroni produkt, zapewnia wyjątkową trwałość i zmniejsza potencjalne marnowanie żywności.

Firma Mondi poświęciła ponad dwa lata na badania i testy tego produktu, aby zapewnić zaspokojenie najważniejszych potrzeb związanych z jego zastosowaniem. Wprowadzenie nadającego się do recyklingu opakowania retortowego jest kolejnym krokiem w kierunku osiągnięcia przez Mondi celu, jakim jest zapewnienie, że wszystkie produkty firmy będą nadawać się do ponownego użycia, recyklingu lub kompostowania do 2025 r. w ramach zobowiązań wynikających z MAP2030.

- Zrównoważony rozwój jest dla Mondi najwyższym priorytetem i dążymy do udostępnienia tej innowacji wszystkim naszym klientom w ramach naszego podejścia EcoSolutions. Nasze w pełni nadające się do recyklingu opakowanie pomaga zmniejszyć oddziaływanie produktu na środowisko, a klienci mogą mieć pewność, że ich produkty będą w pełni chronione podczas produkcji i transportu oraz spełnią cele zrównoważonego rozwoju ich firmy. Jest to kolejny przykład wykorzystania naszej wielokrotnie nagradzanej wiedzy fachowej w dziedzinie tworzenia zrównoważonych opakowań do żywności i dostarczania rozwiązań dostosowanych do gospodarki o obiegu zamkniętym, które działają na korzyść klienta, konsumenta i środowiska - mówi Eveline Wagner-Hahn, dyrektor generalna Mondi Korneuburg.

mndpr193a


Reportaże

Forum