MonoSol dodaje Polskę do swojego portfolio

MonoSol dodaje Polskę do swojego…

Firma MonoSol z siedzibą w Merrillville, część globalnego koncernu chemicznego Kuraray Group, rozszerzy swoją działalność o budowę nowego zakładu produkcyjnego w Polsce. Firma poinformowała też, że planuje zwiększyć moc produkcyjną niedawno ukończonej fabryki w Lebanon, położonym w amerykańskim stanie Indiana.

Zakład w Polsce będzie zlokalizowany w gminie Ujazd, należącej do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i ma stworzyć około 90 miejsc pracy. Po przeprowadzeniu kompleksowej analizy możliwych lokalizacji w Europie, wybrano KSSE ze względu na jej infrastrukturę, dostępność dla kluczowych klientów i szeroką bazę wykwalifikowanych pracowników.

Europejski zakład produkcyjny MonoSol w Hartlebury w Wielkiej Brytanii będzie nadal obsługiwał rynki europejskie i światowe. Firma posiada już zespoły sprzedaży, obsługi klienta i wsparcia technicznego zlokalizowane w całej Europie, a jej centrum handlowe znajduje się w siedzibie głównej Kuraray Europe w Hattersheim am Main w Niemczech.

Budowa zakładu w Polsce rozszerzy możliwości produkcyjne MonoSol w Europie szczególnie w sektorze środków piorących i detergentów. Firma poinformowała, że będzie przekazywać na bieżąco informacje dotyczące tej inwestycji.

Firma niedawno zakończyła budowę swojego najnowszego zakładu produkcyjnego w Lebanon. Zakład ma rozpocząć działalność w grudniu tego roku. Budowa fabryki o pow. 14 000 m2, zlokalizowanej w Duke Realty Lebanon Business Park, rozpoczęła się wczesną wiosną 2018 r. i kosztowała 72 miliony dolarów.

- Potrzeba rozwiązań przyjaznych środowisku rośnie w szybkim tempie ponieważ firmy na całym świecie podejmują wyzwania, aby wyroby codziennego uzytku były prostsze, bezpieczniejsze i bardziej zrównoważone - powiedział P. Scott Bening, prezes i dyrektor generalny MonoSol. 

JL