Motan-Colortronic wprowadza zaktualizowaną serię systemów podawania

Motan-Colortronic wprowadza… Zarówno Jochen Freier, Dyrektor Sprzedaży Motan-Colortronic Export, jak i Jacek Dobrzyński, właściciel Plast Line Group, polskiego przedstawiciela firmy Motan-Colortronic, byli bardzo zadowoleni z wyników targów Plastpol 2018.

- Wszyscy odwiedzający nasze stoisko wykazywali duże zainteresowanie naszą zaktualizowaną serią systemów podawania - wyjaśnia Freier i dodaje - To dlatego, że istnieje duże zapotrzebowanie na systemy "pod klucz", a systemy podawania są dla nich kluczowe.

Urządzenia Motan-Colortronic na targach Plastpol 2018 obejmowały cały przekrój asortymentu firmy, a także zaktualizowaną ofertę systemów transportowych METRO G - jedną z najważniejszych nowości stoiska. Plastpol pokazał także wprowadzenie na rynek wielu nowości. Nowe wersje systemów oferują jeszcze większy zakres opcji i innych ulepszeń, które zostały zainspirowane opiniami klientów. Obejmowały one krytyczne informacje zwrotne, w szczególności na temat elementów obsługiwanych ręcznie w naszych systemach. W odpowiedzi, firma Motan-Colortronic zmieniła pokrywę, w tym zawias i ogranicznik krańcowy, a także napinacz na mechanizmie blokującym, w celu zwiększenia łatwości użytkowania. Kształt uszczelki pokrywy również został zmieniony tak, aby był bardziej wydajny.

motan metro g


Dzięki przeróbce zawór implozyjny zapewnia podajnikowi METRO G jeszcze większą elastyczność: pneumatyczny cylinder DN32 umożliwia pracę z większą próżnią niż wcześniej. Swobodnie wybierane połączenia próżniowe między DN28 i DN60 ułatwiają podłączenie do systemu klienta. Zawór implozyjny można łatwo zainstalować bez potrzeby stosowania adaptera i jest dostępny w różnych wersjach uszczelek: Standardowe uszczelki bezsilikonowe można szybko i łatwo zamienić na uszczelki silikonowe, na przykład do zastosowań medycznych lub do pracy w wysokich temperaturach. Inną wygodną funkcją są nowe zawory elektromagnetyczne, które można teraz obsługiwać poprzez naciśnięcie przycisku.

Jacek Dobrzyński, Plast Linei Jochen Freier, Dyrektor Sprzedaży Motan-Colortronic Export


Grupa Motan
Grupa Motan z siedzibą w Konstancji została założona w 1947 roku. Jako wiodący dostawca w zakresie zrównoważonej gospodarki surowcami, działa w obszarach formowania wtryskowego, rozdmuchiwania, wytłaczania i dozowania. Nowatorskie, modułowe rozwiązania systemowe do magazynowania, suszenia i krystalizacji, podawania, dozowania i mieszania surowców dla przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych są częścią zakresu produktów ukierunkowanych na w trybie pracy ciągłej. Produkcja odbywa się w różnych zakładach produkcyjnych w Niemczech, Indiach i Chinach. Firma Motan-Colortronic dystrybuuje swoje produkty i rozwiązania systemowe za pośrednictwem swoich centrów regionalnych. Obecnie zatrudnia ponad 500 pracowników, osiągając roczny obrót w wysokości około 128 milionów euro. Ze względu na swoją sieć i wieloletnie doświadczenie, Motan może zaoferować swoim klientom to, czego naprawdę potrzebują: indywidualnie dopasowane rozwiązania z prawdziwą wartością dodaną.

Czytaj więcej:
Urządzenia peryferyjne niezbędne do przetwórstwa
 

Urządzenia peryferyjne niezbędne do przetwórstwa tworzyw sztucznych: dozowniki, podajniki, suszarki, młyny, manipulatory, termoregulatory, transportery taśmowe

Polska, 51-180 Wrocław, Kominiarska 42

Reportaże

Forum