NETSTAL PET-LINE - światowa premiera nowej linii do produkcji preform

Intuicyjna i bezpieczna obsługa

Wraz z nową NETSTAL PET-LINE swoją światową premierę ma także najnowszy układ sterowania aXos 9. Sterowanie to dzięki innowacyjnej koncepcji obsługi znacznie zwiększa komfort pracy użytkownika. - Nowy panel operatora składa się z centralnego ekranu dotykowego, po bokach którego znajdują się przyciski dotykowe. Nawigacja między poszczególnymi obszarami ustawień odbywa się wyłącznie za pośrednictwem ekranu dotykowego. Z drugiej strony wszystkie ruchy wyzwalane są wyłącznie za pomocą przycisków dotykowych - wyjaśnia Kleinfeld. Doświadczeni użytkownicy docenią przewagę tego rozwiązania nad sterowaniem tylko za pomocą ekranu dotykowego. Jest to spowodowane m.in. wyczuwalnym sprzężeniem zwrotnym z przycisków dotykowych a ruchem poszczególnych aktywowanych osi maszyny. 

Układ inteligentnej obsługi ''SMART OPERATION'' jest na standardowym wyposażeniu nowej NETSTAL PET-LINE. Układ ten został wprowadzony na rynek dwa lata temu. Składa się on z czterech przycisków, za pomocą których można intuicyjnie obsługiwać system w środowisku produkcyjnym. Czytelne instrukcje oraz wyodrębnione różnymi kolorami informacje umożliwiają prostą, szybką i bezpieczną kontrolę procesu. - Podczas  produkcji, praca ze SMART OPERATION zawsze kieruje się tymi samymi zasadami, niezależnie od tego, która preforma jest produkowana. Produkcja preform jest przygotowywana i uruchamiana za pomocą zaledwie dwóch przycisków. Personel obsługujący maszyny może zostać przeszkolony w jak najkrótszym czasie. Zakres pisemnych opisów procesów, listy kontrolne i instrukcje pracy na maszynie są znacznie ograniczone - mówi Kleinfeld. Dla Klienta oznacza to dalszy wzrost gotowości do produkcji oraz większą dostępność systemu.

Podczas opracowywania układu SMART OPERATION uwzględniono ważne wytyczne dla form wtryskowych przemysłu medycznego. - Zgodność z certyfikowanymi procesami produkcyjnymi jest podstawowym kryterium technologii medycznej. Dzięki SMART OPERATION można teraz skutecznie zapobiegać błędom obsługi również w zastosowaniach PET - wyjaśnia Kleinfeld.

Światowa premiera połączona jest z możliwymi indywidualnymi wizytami w Szwajcarii lub wizytami w formie cyfrowej

- Nasi klienci korzystają z naszego wieloletniego doświadczenia w budowie i stosowaniu systemów PET. Dzięki nowej NETSTAL PET-LINE otrzymujesz obecnie najbardziej wydajny, najbardziej przyjazny dla środowiska i najbardziej niezawodny system produkcji preform - dodaje Eric Overbeek, wiceprezes ds. Sprzedaży w KraussMaffei HighPerformance AG. 

Pandemia Covid-19 sprawia, że prezentacja nowej serii maszyn jest szczególnym wyzwaniem. - W naszej branży bardzo ważny jest kontakt osobisty. Niestety, musieliśmy anulować zaplanowaną wcześniej prezentację w Näfels dla kilkuset gości. Zamiast tego opieramy się na indywidualnych terminach prezentacji w Näfels i wizytach cyfrowych dla wszystkich Klientów oraz zainteresowanych stron, którzy nie mogą do nas przyjechać - wyjaśnia Overbeek. Te wydarzenia hybrydowe zaplanowane są na okres trzech miesięcy.

Dostępne są linki dla nowej linii produkcyjnej NETSTAL PET-LINE. Zespół ekspertów KraussMaffei HighPerformance AG jest przygotowany do indywidualnych prezentacji w Näfels. Wszystko przy zastosowaniu aktualnych zasad bezpieczeństwa. Alternatywnie możliwe są również spotkania online, które mogą być uzupełnione pokazem działającej maszyny.

Nadal dostępny jest poprzedni model z górnym (pionowym) odbiorem

- To sprawia, że NETSTAL jest jedyną marką w branży PET, która ma w swoim portfolio systemy produkcji preform z bocznym i górnym odbiorem - podsumowuje Overbeek.

Dalsze informacje znajdziecie Państwo na stronach:

www.kraussmaffei.com/presse

www.kraussmaffei.com/new-petline

Przedstawicielstwo w Polsce:

MUEHSAM Jan Krzysztof i Wspólnicy sp.j.

04-760 Warszawa, ul. Patriotów 341

www.muehsam.com.pl

Osoba kontaktowa:

Maciej Ławnicki

Tel: 505-128-997, Mail: m.lawnicki@muehsam.com.pl">m.lawnicki@muehsam.com.pl" target="_blank">m.lawnicki@muehsam.com.pl

Reportaże

Forum