NSK: zaawansowana automatyzacja systemów formowania wtryskowego

NSK: zaawansowana automatyzacja…

Campetella Robotic Center to włoska firma specjalizująca się w produkcji i zastosowaniu robotów przemysłowych oraz systemów automatyki do formowania wtryskowego tworzyw sztucznych. Jej historia sięga XIX w. - firma powstała w 1897 r. jako producent specjalnego sprzętu rolniczego i przez lata towarzyszyła setkom przedsiębiorców w procesie przeradzania się rzemiosła w przemysł. Utrzymując silne korzenie w regionie Marche, pięć kolejnych pokoleń rodziny Campetella wykorzystało w pełni możliwości oferowane przez globalizację, obsługując dziś klientów na wszystkich kontynentach.

W latach 80. XX w. firma Campetella opracowała innowacyjną serię robotów i manipulatorów kartezjańskich, które dzięki swojej wysokiej wydajności i niezawodności osiągnęły niezwykły sukces rynkowy, szczególnie w sektorze formowania tworzyw sztucznych.

Obecnie Campetella Robotic Center jest wiodącą firmą zajmującą się projektami i koncepcjami mechanicznymi, która zapewnia jednocześnie inżynierię oprogramowania, uruchamianie instalacji oraz sprzedaż robotów przemysłowych i pomoc posprzedażową. Rozwiązania zrobotyzowane dla sektora formowania wtryskowego tworzyw sztucznych nadal stanowią podstawową działalność włoskiego producenta. To solidne doświadczenie sprawiło, że główne krajowe i międzynarodowe grupy przemysłowe wybrały firmę Campetella jako dostawcę rozwiązań w zakresie wielu swoich wymagań produkcyjnych: od rozładunku części z wytłaczarek, do końcowego pakowania i wysyłki gotowych produktów do konsumentów.

Zaawansowane rozwiązania technologiczne dla linii formowania wtryskowego

Doświadczenie zdobyte w branży automatyki przemysłowej sprawiło, że roboty stały się wyróżnikiem firmy w aplikacjach Przemysłu 4.0 związanych z tworzywami sztucznymi. Ta wiodąca pozycja jest również zasługą skonsolidowanych partnerstw firmy z głównymi światowymi producentami wtryskarek. Campetella testuje i proponuje optymalne rozwiązania technologiczne do transportu i obsługi części praktycznie dla każdego zastosowania w sektorze tworzyw sztucznych. Od etykietowania po montaż, od kontroli jakości po paletyzację - zespół projektowy firmy jest w stanie dostarczyć i wdrożyć odpowiednie systemy automatyczne, które gwarantują produkcję seryjną 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu.

- Klienci zwracają się do naszej firmy o pomoc w budowaniu linii o wysokiej produktywności, gdzie każdy element łańcucha automatyzacji zapewnia maksymalną optymalizację, nie tylko gwarantując wysokie prędkości, ale także całkowicie eliminując ryzyko awarii i nieoczekiwanych przestojów - wyjaśnia Elia Campetella. - Oznacza to, że punktem wyjścia dla naszych projektantów są najwyższej jakości komponenty i podsystemy, bez których z kolei nie moglibyśmy zagwarantować klientom najwyższej jakości, przy zachowaniu najniższego całkowitego kosztu posiadania (TCO). Nasi strategiczni dostawcy - w tym NSK - wyznają tę samą filozofię bycia liderem rynkowym w kategorii jakości i niezawodności. Tylko w ten sposób możemy zwiększyć kreatywność projektantów, którzy opracowują liczne oferowane przez nas rozwiązania zautomatyzowane do obsługi i przenoszenia elementów obrabianych.

51261-img-6925-mod-small
Roboty kartezjańskie i wiele innych systemów manipulacyjnych firmy Campetella Robotic Center wykorzystują prowadnice liniowe NSK

Reportaże

Forum