Na targach Pakfood 2013 nie zabraknie atrakcji

Na targach Pakfood 2013 nie…
Branża opakowaniowa odnotowuje w Polsce dynamiczny wzrost, przy czym szacuje się, że aż 60 proc. całkowitej produkcji opakowań w naszym kraju przeznaczona jest na potrzeby sektora spożywczego. Nic więc dziwnego, że 4. Targi Opakowań dla Przemysłu Spożywczego Pakfood - odbywające się w dwuletnim cyklu, naprzemiennie z targami Taropak - przyciągają niezmiennie wystawców oraz rzesze zainteresowanych nowymi rozwiązaniami gości. Targi Pakfood, które w tym roku odbędą się w dn. 23-26 września w Poznaniu, to miejsce prezentacji najnowszych rozwiązań oraz arena promująca światowe trendy w technice i technologii pakowania żywności.

W tym roku ekspozycję targową utworzy ponad 100 firm z Polski, Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Czech, Francji, Łotwy, Włoch i Armenii. Spotkanie wystawców ze swoimi obecnymi oraz potencjalnymi klientami w międzynarodowym gronie to przede wszystkim okazja do ciekawych rozmów, m.in. o sposobach budowania przewagi konkurencyjnej poprzez stosowanie innowacyjnych opakowań. Wystawcy targów, którzy na kilka tygodni przed wydarzeniem chcieli dać przedsmak swoim premierom, oficjalnie zgłosili organizatorom niemal 50 nowości, ale można się spodziewać, że na stoiskach będzie można ich zobaczyć dużo więcej.

Do liderów innowacyjności należy zaliczyć np. firmę Prewa Bis, która pokaże aż 6 nowych rozwiązań (m.in. etykieciarkę EW 2013 czy ręczną stemplarkę termodrukową ST 2013). Po pięć nowości zaprezentują firmy Hit-Kody Kreskowe Sp. J., specjalizująca się m.in. w systemach wizyjnych, oraz KDS Sp. z o.o., oferująca nowatorskie rozwiązania w zakresie etykiet.

Targi Pakfood to nie tylko spotkania kluczowych na rynku producentów i dostawców opakowań, ale także ciekawe wydarzenia towarzyszące. Goście targowi będą mieli okazję uczestniczyć w kilku ciekawych konferencjach o specjalistycznej tematyce, wśród których wymienić należy spotkania organizowane przez Polską Izbę Opakowań, skupiającą ponad 100 producentów opakowań. Uczestnicy seminarium pt. "Kierunki i warunki rozwoju przemysłu opakowań w Polsce", które odbędzie się 23.09 o godz. 13.30, dowiedzą się, jakie czynniki determinują rozwój przemysłu i rynku opakowań, poznają badania naukowe wspierające rozwój tej branży, a także bieżące zagadnienia dotyczące ochrony prawnej wzornictwa. Interesująco zapowiada się także seminarium pt. "Opakowania dla żywności - bezpieczeństwo i trwałość produktu", które będzie miało miejsce 25.09 o godz. 10.30. Przedstawiciele Izby omówią na nim wymagania wobec opakowań do żywności w świetle obowiązujących przepisów, rolę opakowań w kształtowaniu jakości, a także metody przedłużania okresu przydatności poprzez stosowanie opakowań aktywnych.

Tegoroczne targi Pakfood odbędą się w pawilonie nr 3 kompleksu Międzynarodowych Targów Poznańskich, przy czym blok imprez targowych odbywających się w samym tym czasie - Polagra Food, Polagra Tech oraz Polagra Gastro - zajmie prawie cały teren MTP.

Czytaj więcej: Targi 993 Opakowania 1261

brak
 

Lider polskiego rynku targowego, organizator targów m.in. Taropak, Pakfood, Epla, Poleko, Budma

Polska