Nagroda dla polipropylenowej ćwierćpalety CHEP

Nagroda dla polipropylenowej…
Firma CHEP Polska została nagrodzona w konkursie Najlepszy Produkt dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2016 za unowocześnienia i innowacje, jakie zostały wprowadzone w ćwierćpalecie wystawowej wykonanej z polipropylenu. Wręczenie nagród odbyło się 8 grudnia w Warszawie podczas uroczystej Gali Logistyki, Transportu, Produkcji 2016. To kolejna nagroda, jaką został wyróżniony display CHEP.

Konkurs Najlepszy Produkt dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2016 wyłania najlepsze produkty wspierające pracę działów logistycznych (sprzęt, urządzenia, technologia, IT, środki transportu, usługi dla sektora TSL). Celem konkursu jest wyróżnienie i nagrodzenie najlepszych rozwiązań w logistyce, transporcie i produkcji, które wdrożono lub usprawniono w tych sektorach w ciągu ostatnich dwóch lat, lub które wkrótce będą implementowane. Główne kryteria konkursu to: ocena technologiczna innowacji, ocena korzyści dla klienta, rynkowa ocena stopnia innowacyjności, referencje, opinie jednostek naukowych lub stowarzyszeń, kopie patentów, licencji, know-how, wzorów (znaków) ochronnych i walory ekologiczne.

Nowa ćwierćpaleta CHEP wpisuje się we wszystkie powyższe kryteria. To efekt wielu lat obserwacji i prób udoskonalenia tego produktu. Dzięki zmienionym wymiarom, jej użytkowanie i magazynowanie jest bardziej efektywne - więcej sztuk mieści się na samochód, co przekłada się na zmniejszenie kosztów transportu. Ponadto posiada nowatorski system Blue Click, który znacząco redukuje czas montażu i demontażu ekspozytora na palecie. Zastosowane innowacje sprawiają, że emisja CO2 w łańcuchu dostaw została zredukowana o 10 proc. Kolejnym proekologicznym rozwiązaniem zastosowanym w displayu CHEP jest ograniczenie wpływu na środowisko ze względu na budowę nośnika oraz użycie materiałów pochodzących z recyklingu. Nowa paleta została również zoptymalizowana pod względem stabilności, dzięki czemu zwiększyło się bezpieczeństwo transportu i pracy ludzi przy obsłudze.

Plastikowa paleta wystawowa CHEP została wyróżniona pod względem wprowadzonych nowatorskich rozwiązań i innowacji. W konkursie na najlepsze produkty innowacyjne Laur Innowacyjności 2015, organizowanym przez Naczelną Organizację Techniczną - Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych, plastikowy display został nagrodzony Srebrnym Laurem Innowacyjności.

Firma CHEP jest światowym liderem w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie zarządzania paletami. Założona w 1945 roku, działa aktualnie w ponad 60 krajach świata, świadcząc usługi największym globalnym firmom z sektora dóbr konsumpcyjnych. Właścicielem firmy jest Grupa Brambles Limited notowana na australijskiej giełdzie papierów wartościowych. Do Grupy Brambles należą oprócz CHEP takie spółki, jak IFCO, Pallecon, Transpac oraz Ferguson Group.

CHEP oferuje usługę poolingu palet, która polega na współużytkowaniu stałej jakości palet i kontenerów przez wielu klientów. Pooling jest strategicznym rozwiązaniem biznesowym dla firm, które chcą ograniczyć wydatki kapitałowe i poprawić działanie łańcucha dostaw. Rozwiązania logistyczne CHEP są przyjazne dla środowiska i pomagają chronić produkty klientów poprzez połączenie wieloletniego doświadczenia oraz ogromnej bazy aktywów.

CHEP zatrudnia ponad 11,5 tys. pracowników i zarządza ponad 275 mln palet. W Europie CHEP posiada ponad 400 magazynów serwisowych palet. CHEP w Polsce istnieje od 16 lat, a z jego systemu korzysta ponad 600 przedsiębiorstw, w tym zarówno firmy polskie, jak i koncerny międzynarodowe. Aktualnie CHEP Polska wydaje rocznie ponad 20 mln palet swoim klientom w Polsce oraz odbiera palety z blisko 10 tys. punktów dystrybucyjnych. Palety podlegają inspekcji i naprawie w Centrach Serwisowych - Kampinos, Radom, Świętochłowice, Gądki, Bydgoszcz, Niewiadów, Wrocław.


brak
 

Firma specjalizuje się w usługach wynajmu palet i kontenerów

Polska


Reportaże

Forum

Jackoos_899

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-09-16

Iebm

Kilka pytań dotyczących procesu wtryskowego i wtryskarek. 2021-09-01

Yellow

Problem z rozbryzgami 2021-07-15

Bentor

Własna firma produkcyjna 2021-06-04

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09