Nagrody dla firmy Arburg

Nagrody dla firmy Arburg
Eugen Hehl oraz Karl Hehl, członkowie zarządu firmy Arburg otrzymali niezwykle prestiżowe nagrody Business - Management - Award 2007 przyznawane przez amerykańską organizację Society of Plastics Engineering (SPE). W uzasadnieniu napisano, że laury trafiają w ich ręce "w uznaniu całokształtu osiągnięć i znaczącego wpływu na rozwój branży przetwórstwa tworzyw sztucznych".

Wręczenie nagród odbyło się w hotelu Millennium w Cincinnati w stanie Ohio. Uroczystość odbywała się z okazji corocznej konferencji technicznej Annual Technical Conference - ANTEC organizacji SPE. Przyznana nagroda ma formę imiennej, oznaczonej datą i miejscem plastikowej statuetki oraz specjalnego honorarium. Zaszczytne wyróżnienia wręczał Tim Womer, prezes organizacji SPE.

Society of Plastics Engineers (SPE) jest organizacją o światowym zasięgu, zrzeszającą 20 tys. członków. Jej celem jest propagowanie wiedzy i technologii, wykorzystywanych w przemyśle tworzyw sztucznych i maszyn przetwórczych. SPE honoruje każdego roku wybraną osobę, która wywarła znaczący wpływ na branżę tworzyw sztucznych.

Wyróżnienia wręczane są w trakcie konferencji technicznych ANTEC, największych na świecie konferencji z dziedziny technologii przetwórstwa tworzyw, na którą przygotowywane jest ponad 700 referatów i spotkań tematycznych.

Eugen Hehl i Karl Hehl zostali wyróżnieni za utworzenie z firmy Arburg cieszącego się uznaniem na całym świecie, wiodącego producenta wtryskarek. Organizatorzy z uznaniem mówili o ponad 50 - letniej historii koncernu. W tym czasie zasłynął on jako producent, który wywarł istotny wpływ na rozwój sektora maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych. W ostatnim półwieczu dziełem Arburga stało się wiele innowacyjnych rozwiązań w zakresie budowy i wykorzystania wtryskarek.

nagrody dla firmy Arburg

Wymienić należy choćby powstanie uniwersalnej wtryskarki Allrounder z odchylanym układem zamykania i przestawianą jednostką wtryskową, modułową strukturę wtryskarki z możliwością zestawiania różnych wielkości układów hydraulicznych, wartości sił zamykania i wielkości jednostek wtryskowych.

To inżynierowie Arburg opracowali też zaawansowaną technologicznie wtryskarkę Allrounder A, która daje szanse na jednoczesne wykorzystanie elektrycznych i hydraulicznych osi napędowych. Stworzyli ponadto system Vario z przemieszczaną poziomo jednostką wtryskową. Gwarantuje on liniowe wypełnianie formy wtryskowej. Ważnym rozwiązaniem wprowadzonym przez firmę Arburg jest również ultranowoczesny układ sterowania Selogica, który obsługuje jednoczesną pracę wielu jednostek wtryskowych.

Czytaj więcej: Nagrody 217

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233