Najmniejsza na świecie laboratoryjna linia rozdmuchu folii

Najmniejsza  na  świecie… Firma Labtech Engineering z Tajlandii pochwaliła się opracowaniem najmniejszej na świecie laboratoryjnej linii do rozdmuchu folii. Urządzenie może być sprzedawane również na polskim rynku.

W naszym kraju partnerem Labtech Engineering jest spółka Angpol. Linia ma być zaprezentowana na zbliżających się targach NPE 2012, które odbędą się w kwietniu w Stanach Zjednoczonych w Orlando na Florydzie.

Urządzenie laboratoryjne - ultra mikro linia rozdmuchu folii wyposażone jest w tradycyjną poziomą wytłaczarkę. Co ciekawe produkt ten nie był konstruowany przez inżynierów Labtecha w celach komercyjnych. Miał być wewnątrzfirmowym noworocznym upominkiem. Okazał się jednak na tyle nowoczesny, że postanowiono natychmiast wprowadzić go do sprzedaży, oferując go instytucjom naukowym i ośrodkom badawczym.

Linia posiada unikalne cechy. Przede wszystkim mowa tu o stożkowym ślimaku o parametrach 12 mm/8 mm przy stosunku L/D równym 30:1. Linia jest w stanie przetworzyć granulki wielkości połowy standardowych. Wyposażona jest w głowicę spiralną z ustnikiem o średnicy 20 mm. Wieża rozdmuchu ma całkowitą szerokość 150 mm, co w ten sposób umożliwia rozdmuch rękawa folii do 90 mm.

Najmniejsza  na  świecie  laboratoryjna  linia rozdmuchu folii


Pierścień powietrza posiada regulowany ustnik i dostarczany jest z wbudowaną dmuchawą turbo o zmiennej prędkości. Wieża dysponuje z kolei zmotoryzowaną regulacją odległości wałków odciągowych od głowicy w zakresie 430 mm - 570 mm. Z drugiej strony wieży znajduje się podświetlane okienko inspekcji. W skład linii wchodzą ponadto dwie stacje zwijania, których wałki napędzane są silnikiem o zmiennej prędkości z możliwością regulacji poślizgu folii.

Omawiana ultra mikro linia rozdmuchu jest dokładną repliką większych firmowych linii rozdmuchu, a folie wytwarzane na niej są dokładnie takiej samej jakości, choć oczywiście dużo węższe niż ma to miejsce przy użyciu tradycyjnego sprzętu.

Na targach NPE partner Angpolu pokaże również pierwszą na świecie w pełni elektryczną i całkowicie automatycznie sterowaną prasę z elektrycznie sterowanymi wkładkami płyt chłodzących.

Czytaj więcej:
Maszyny 604

Linie i urządzenia laboratoryjne (wytłaczarki 1 i 2-ślimakowe nawet do 300 kg/godz., linie rozdmuchu i wylewania folii/arkuszy, test filtracji, mieszalniki, prasy, 2-walcarki z automatycznym rolowaniem, wytłaczarki do farb proszkowych)

Polska, 02-797 Warszawa, Al. Komisji Edukacji Narodowej 21/50