Nakrętki z biopolietylenu na norweskim rynku

Nakrętki z biopolietylenu…
Nowe nakrętki pojawią się na opakowaniach produktów firmy Tine. Norweski producent nabiału będzie pierwszą firmą w Europie wykorzystującą nowe nakrętki LightCap 30 firmy Tetra Pak w opakowaniach Brik Aseptic Edge dla sosów waniliowych, mrożonej herbaty oraz mleka czekoladowego.

- Jako jeden z największych norweskich użytkowników opakowań, musimy zadbać o optymalne i zrównoważone zużycie zasobów - powiedział Bjorn Malm z firmy Tine. - Jest to dla nas kwestia zasadnicza. Opakowania Tetra Pak, w 75 proc. wykonane z zasobów odnawialnych, teraz są zaopatrzone także w nakrętkę wyprodukowaną z biotworzywa, dzięki czemu możemy w lepszy sposób zadbać o środowisko.

Nakrętki Light Cap 30 zostały wytworzone z polietylenu uzyskanego z zasobów odnawialnych. Trzcina cukrowa jest kruszona, a jej sok po fermentacji jest destylowany w celu uzyskania czystego etanolu. W procesie dehydratacji etanol jest przekształcany w etylen, a ten podlega następnie polimeryzacji, w wyniku czego otrzymywany jest surowiec do produkcji nakrętek.

- Wykonane z biotworzywa nakrętki LightCap 30 to nasz kolejny krok w kierunku produkcji opakowań w pełni opartych na surowcach odnawialnych - powiedział Erik Steijger z firmy Tetra Pak. - Nasza firma wciąż pracuje nad znalezieniem rozwiązań o możliwie najlepszych właściwościach w odniesieniu do zagadnień środowiskowych.

Tetra Pak