Narzędzia programowe Herrmann Engineering w walce z COVID-19

Narzędzia programowe Herrmann…

Kluczowe dla walki z koronawirusem są respiratory i testy na obecność wirusa. Firma Herrmann Ultraschall dostarcza wiodącym producentom respiratorów technologię zgrzewania do montażu elementów urządzeń, takich jak części mające kontakt z ustami i nosem, pływaki, filtry i obudowy. Opracowane przez firmę Herrmann oprogramowanie FSC oraz SonicCalibrate odgrywa przy tym ważną rolę w procesach kontroli jakości zgrzewania ultradźwiękowego.

Narzędzia programowe wspierają sterowanie systemu ultradźwiękowego, aby zagwarantować wymaganą dokładność i szczelność spoin. Umożliwiają one odtwarzalność i powtarzalność procesów produkcji oraz dokładną regulację i kontrolę amplitudy w przypadku wymagających materiałów.

SonicCalibrate dla stałego wyrównania

Aby zapewnić stałość procesu zgrzewania i jego odtwarzalny wynik, należy zagwarantować odtwarzalne i stabilne wartości istotnych parametrów maszyny. Oprogramowanie SonicCalibrate służy do kalibracji i weryfikacji drogi zgrzewania, siły zgrzewania, prędkości sonotrod oraz amplitudy. Prawidłowo ustawiona prędkość zapobiega uszkodzeniu delikatnej geometrii spoiny. Ponadto wpływa ona na uzyskaną w dalszym przebiegu spajania maksymalną prędkość spajania oraz na wypieranie wytopu. Amplituda decyduje o aplikacji mocy akustycznej na obrabianą część, dlatego jest kluczowa dla wytopu tworzywa i przebiegu spajania. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku złożonych komponentów medycznych.

FSC dla dziennika procesów

Oprogramowanie to umożliwia dokumentację przestrzegania ścisłych wymogów amerykańskiego organu FDA (21 CFR część 11), co często jest wymagane w branżach spożywczej, farmaceutycznej i medycznej. Obejmuje ono zarządzanie użytkownikami i uwierzytelnianie oraz kontrolę uprawnień użytkowników. Zmiany w systemie są rejestrowane w dzienniku nadzoru.

Herrmann Engineering wspiera klientów na każdym etapie rozwoju procesu zgrzewania: oferujemy testy zgrzewalności, części wzorcowe, formy spoiny, wsparcie realizacji technicznej, analizę TCO, prototypowe narzędzia oraz szkolenia. 

02-herrmann-ultraschall-beatmungsgeraet-ultraschallverschweisst-respirator-ultrasonically-welded

Czytaj więcej:
COVID-19 190
Medycyna 177