Netstal na interpack 2008: niewiele energii, wysoka wydajność

Netstal na interpack 2008:…
Szwajcarski potentat, firma Netstal po raz pierwszy w swojej bogatej historii wybiera się na targi opakowaniowe interpack. Od razu chce silnie zaakcentować swoją obecność i przygotowuje szczegółową prezentację związaną z dwoma mega trendami obecnymi w tej chwili na rynku tworzyw sztucznych. Chodzi i oszczędność energii uzyskiwaną w wyniku pracy wtryskarki oraz używanie odnawialnych surowców.

Netstal to koncern z ponad 150 - letnią historią. Przez półtora wieku działania przekształcił się z niewielkiej manufaktury w światowego giganta jeśli chodzi o producentów maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Wyznacza globalne trendy rozwoju, dlatego też każde jego targowe pojawienie się wzbudza spore zainteresowanie w branży, bo oznacza możliwość wytyczenia nowych szlaków, którymi ona podąży.

Tak też ma być podczas zbliżających się targów interpack 2008, które będą największą tegoroczną światową wystawą dla sektora opakowaniowego. Potrwają w dniach 24 - 30 kwietnia w niemieckim Düsseldorfie. Do tej pory Netstal omijał tę imprezę, teraz jednak pojawi się na niej po raz pierwszy w swojej historii.

Na ogromnym stoisku firmy dominować będzie hasło "low energy, high performance", czyli "niewiele energii, wysoka wydajność". Wszyscy, którzy odwiedzą w Düsseldorfie firmę powinni zwrócić uwagę na trzy podstawowe aspekty jej prezentacji.

wtryskarka ELion 1750 firmy Netstal

Pierwszy będzie związany z możliwościami oferowanymi przez wtryskarkę z serii Elion 1750. Chodzi o pokaz niezwykle wysokiej precyzji jej działania.

Netstal uwidoczni rozmaite zastosowania dedykowane dla sektora opakowaniowego, które powstają przy pomocy tej właśnie serii elektrycznych wtryskarek. Na stoisku będzie się odbywać produkcja cienkościennych opakowań. Jednym z nich będzie 500 gramowy pojemnik formowany w cyklu, który nie przekracza czterech sekund, w dwu gniazdowej formie dostarczonej przez niemiecką firmę Steier.

Wspomniane opakowanie będzie wykonywane z polipropylenu, pochodzącego z fabryk koncernu Basell. Jednocześnie od razu będzie się też odbywać proces etykietowania w formie IML. Wstawianie etykiet oraz usuwanie produktów zostanie osiągnięte za sprawą urządzeń firmy Messrs Ilsemann, natomiast za doprowadzenie niezbędnych surowców odpowiadać będzie sprzęt firmy Motan.