Netstal na targach Plastpol 2008

Netstal na targach Plastpol… Szwajcarski potentat w zakresie produkcji wtryskarek, firma Netstal poinformowała właśnie o swoich planach związanych z majowymi targami Plastpol 2008. W Kielcach podczas największej imprezy targowej, odbywającej się w naszym kraju i przeznaczonej dla branży tworzyw sztucznych, szwajcarski koncern zaprezentuje się na stoisku firmy Muehsam, która jest jego przedstawicielem w Polsce.

Główną atrakcją przygotowaną przez Netstal, z którą będzie można spotkać się na stoisku spółki Muehsam będą wtryskarki z serii SynErgy. Idealnie sprawdzają się one przy produkcji cienkościennych opakowań. W Kielcach zademonstrowany zostanie taki właśnie cykl produkcyjny związany z wykonaniem pojemników do lodów.

Wtryskarka SynErgy firmy Netstal

Formowanym artykułem będzie cienkościenny pojemnik do lodów. Jego produkcja będzie się odbywać w cyklu poniżej 3 sekund na 2+2 gniazdowej formie dostarczonej przez szwajcarską firmę AWM Mold Tech. Opakowanie do lodów powstawać będzie z polipropylenu pochodzącego z fabryk Borealis. Zostanie zaopatrzony w dekoracyjną etykietę dołączoną w trakcie procesu etykietowania w formie tzw. IML. Etykiety z tego samego materiału co opakowanie będzie łączona z nim w trakcie procesu produkcyjnego samego pojemnika.

Odpowiednia jednostka obsługująca wstawi etykietę i następnie zdejmie i ułoży w stos wykonane produkty. Doprowadzanie surowców będzie się odbywać przy pomocy urządzeń włoskiej firmy Moretto, podczas gdy peryferia w postaci chillerów pochodzić będą także od Włochów, tym razem będzie to firma Greenbox. W opakowaniach wytwarzanych przy użyciu maszyn Netstala przechowywane są m.in. lody koncernu Unilever.

Wtryskarki z serii SynErgy są maszynami hydraulicznymi i hybrydowymi z elektrycznym napędem ślimaka. Ich siła zamknięcia kształtuje się w granicach 600 - 8000 kN. Wchodzą w skład m.in. linii do produkcji nakrętek, opakowań z IML, opakowań płyt CD i DVD, a także linii pracujących w tzw. czystych pomieszczeniach, czyli clean rooms. Należą do najbardziej znanych maszyn koncernu Netstal. Ich wzbogaceniem jest seria SynErgy-2C, czyli wtryskarki wielokomponentowe, budowane na bazie rodziny SynErgy o sile zamknięcia 600 - 4200 kN. W SynErgy-2C ilość znajdujących się tam dodatkowych agregatów wtryskowych uzależniona jest od rodzaju aplikacji.

Opakowanie cienkościenne, które Netstal będzie wykonywał podczas targów Plastpol

Drugim z przygotowanych przez koncern elementów ekspozycji na Plastpol ma być omówienie i prezentacja Systemu Wsparcia Netstal tzw. Netstal Support Concept, który jest związany z serwisem zapewnianym przez koncern.

Tegoroczny Plastpol zaplanowano w dniach 27 - 30 maja.

Czytaj więcej:
Targi 1284

Reportaże

Forum