Nowa inwestycja Hutchinson Poland w Łodzi

Nowa inwestycja Hutchinson Poland w Łodzi
Firma Hutchinson Poland Sp. z o. o. otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Inwestycja będzie polegała na rozbudowie istniejącego zakładu "Łódź 1", produkującego uszczelki karoseryjne oraz profile TPV wytwarzane z termoplastów. Warta 75 mln zł inwestycja pozwoli na utworzenie 250 nowych miejsc pracy.

Nowa inwestycja obejmuje powiększenie zakładów o halę produkcyjno-magazynową, w której powstanie linia do obróbki uszczelek karoseryjnych, wraz z zapleczem socjalno-biurowym i technicznym oraz zewnętrzną infrastrukturą. Obiekt powstanie na terenie dotąd niezagospodarowanym.

Spółka Hutchinson Poland Sp. z o.o. stanowi część międzynarodowej grupy kapitałowej Hutchinson, specjalizującej się w produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych dla przemysłu, zwłaszcza dla sektora motoryzacyjnego, lotniczego oraz militarnego. W Polsce Hutchinson jest właścicielem pięciu zakładów - w Żywcu, Bielsku-Białej oraz Łodzi. Firma produkuje między innymi uszczelki precyzyjne, przewody z gumy, paski klinowe, uszczelki samochodowe, części antywibracyjne i inne. Odbiorcami produktów są między innymi takie firmy, jak General Motors, Fiat, Renault-Nissan, Honda, Ford, Audi, Volvo, Porsche, Seat.