Nowa jakość etykietowania na opakowaniach próżniowych typu skin

Nowa jakość etykietowania…
Firma Linpac zaprezentowała nowy model tacek w asortymencie sztywnych opakowań próżniowych typu skin Rfresh Evolve. Ma on za zadanie pomóc siecią handlowym podnieść atrakcyjność produktu na półce i lepiej wyeksponować najważniejsze informacje na jego temat.

Nowe tacki zapewniają szeroki wybór wzorów paneli do etykietowania. Dzięki temu można eksponować informacje o pakowaniu oddzielnie od informacji o produkcie, co w przypadku tradycyjnych opakowań próżniowych typu skin było niemożliwe. Zastosowanie tacek formowanych w opakowaniach typu skin sprawiło, że firma Linpac zdefiniowała na nowo doskonałą prezentację produktu na półce oraz ogólną prezentację opakowań do mięsa, ryb i drobiu.

- Sztywne tacki do opakowań próżniowych typu skin znaczenie podnoszą atrakcyjność produktu w oczach klientów oraz spełniają wymogi nowych przepisów dotyczących oznaczeń na produktach - powiedział Alan Davey, dyrektor ds. innowacji w firmie Linpac. - Producenci opakowań stoją przed nowymi wyzwaniami ze względu na wzrost ilości informacji wymaganych na opakowaniach. Nasz nowy asortyment zapewnia kilka nowych opcji prezentowania kluczowych danych związanych z promocją, składnikami produktu i wymogami prawnymi.

Firmy pakujące i sieci handlowe coraz częściej dostrzegają korzyści, jakie niosą za sobą sztywne opakowania próżniowe typu skin - wydłużony okres przydatności, mniejsza ilość zmarnowanej żywności, wydajność łańcucha dostaw i zwiększona sprzedaż.

Szczelność tacek Rfresh Evolve nie tylko zmniejsza ilość wycieków i zwrotów, ale też jest testem szczelności opakowania: folia barierowa bieleje po oderwaniu i pokazuje, czy opakowanie było już wcześniej otwierane.

Tacki są produkowane w 95 proc. z materiału PET po recyklingu produktów konsumenckich i można je stosować we wszystkich odpowiednio zmodyfikowanych maszynach do zgrzewania tacek. Tacki są zgodne ze wszystkimi typami folii do pakowania próżniowego, co daje firmom pakującym elastyczność bez konieczności wiązania się z jednym producentem materiałów lub maszyn.

- Konstrukcje sztywnych tacek do opakowań próżniowych typu skin bardzo szybko się zmieniają - mówi Davey. - Dostrzegamy wiele sposobów na zróżnicowanie naszej oferty oraz dostarczanie asortymentu o estetycznym wyglądzie, który można eksponować po postawieniu w pionie lub zawieszeniu. Etykiety na opakowaniach i kolorowe tacki pomagają nam uzyskać to zróżnicowanie. Opracowujemy również nadrukowywane tła dla asortymentu Evolve, aby nasze rozwiązanie wyróżniało się spośród innych produktów w sklepie i wyglądało naprawdę fantastycznie.

Asortyment Rfresh Evolve to trzy typy aplikacji - standardowa (poniżej poziomu krawędzi tacki), wystająca (nieznacznie powyżej krawędzi) oraz znacznie wystająca (duży występ powyżej krawędzi tacki).

Opakowania są dostępne w wersjach z różnych materiałów: mono rPET, rPET/PE, barierowe PP i barierowe EPS do wszystkich stosowanych obecnie maszyn do zgrzewania tacek. Niedawno firma Linpac wyznaczyła kierunek w branży opakowań i zaczęła stosować w swoich sztywnych opakowaniach typu skin całkowicie przetwarzane ponownie sztywne tacki z materiału rPET. Pomagają one sprzedawcom podnieść atrakcyjność produktu na półce poprzez możliwość stawiania ich w pionie lub wieszania.

Linpac