Nowa linia do butelkowania wody w litrowych butelkach PET

Nowa linia do butelkowania…

Założona w 1977 roku firma Mont Roucous została sprzedana firmie Danone w 2000 roku, a w 2007 roku ponownie stała się niezależnym przedsiębiorstwem. Od samego początku Mont Roucous reklamuje swoją wodę jako idealną dla matek i niemowląt, i od dawna jest ona polecana przez kliniki położnicze. Dzięki bardzo niskiej zawartości minerałów woda ta jest idealna dla układu pokarmowego noworodków i niemowląt, które nie mają jeszcze dojrzałych nerek. Odpowiadając na potrzeby matek wymagających większej praktyczności, firma Mont Roucous przeszła z pojemności 1,5 l na 1 l. Aby zdołać poradzić sobie z takim wzrostem produkcji butelek 1 l, Mont Roucous nawiązała współpracę z firmą Sidel, jednym z wiodących światowych dostawców rozwiązań opakowaniowych dla napojów, i wybrała kompletną linię rozlewniczą Sidel o wydajności 40 000 butelek na godzinę. Po zainstalowaniu tej nowej linii w październiku 2021 roku, liczbę 100 milionów wyprodukowanych butelek przekroczono pod koniec maja 2022 roku.

Zaufany partner do realizacji dużego projektu

Od czasu wykupu w 2007 r. rodzinna firma Mont Roucous, działająca w sercu gór Lacaune na wysokości 1000 metrów, potroiła produkcję wody w butelkach PET. W ciągu ostatnich trzech lat stopniowo zaniechano produkcji pojemności 1,5 l na rzecz 1 l, aby zapewnić matkom większą praktyczność. Te nowe aspiracje doprowadziły do projektu renowacji zakładu w celu zwiększenia zdolności produkcyjnych i zapewnienia Mont Roucous możliwości stworzenia jeszcze większej liczby lokalnych miejsc pracy. Po trwających 18 miesięcy pracach zakład został powiększony o nową linię rozlewniczą i nową platformę logistyczną z 15 dokami załadunkowymi.

Aby zrealizować tak duży projekt, firma Mont Roucous szukała partnerów, którzy potrafiliby zająć się nim w całości. Oczywistym wyborem, jeśli chodzi o linię butelkowania, było zwrócenie się do firmy Sidel – ze względu na jej wieloletnią współpracę z Mont Roucous trwającą od końca lat 90, gdy przechodzono z butelek PVC na PET, jej wiodącą pozycję w zakresie rozdmuchiwania oraz zdolność do kompleksowego zarządzania projektami. „Ze względu na specjalistyczną wiedzę niezbędną do ukończenia takiego projektu w stosunkowo krótkim czasie, postawiliśmy na umiejętności i wiedzę firmy Sidel, aby móc powierzyć jego realizację pojedynczemu partnerowi, który potrafi zarządzać całym projektem od A do Z. Firma Sidel nas nie zawiodła. Współpracując z naszymi zespołami, firma Sidel w pełni przejęła kontrolę nad inwestycją – od projektu i rozwiązań inżynieryjnych dla kompletnej linii, po produkcję i montaż urządzeń. Oczywiście, wszystko zrealizowano zgodnie z naszymi specyfikacjami i szczególnymi oczekiwaniami” – wyjaśnia Denis Bernard, Dyrektor Zarządzający – Partner. A Nicolas Sadot, Opiekun Klienta dla Francji, mówi: „Pomimo faktu, że projekt został przygotowany w samym środku lockdownu, współpraca między firmami Mont Roucous i Sidel przebiegała sprawnie. Spotkania odbywały się w formie wideokonferencji dość regularnie, pomagając nam zrozumieć potrzeby i problemy, oraz ustalić rozwiązanie techniczne”.

wvp-fr-0o9a1297-modifier