Nowa linia w Zakładzie Produkcji Folii "Efekt Plus"

Nowa linia w Zakładzie Produkcji…

W Zakładzie Produkcji Folii "Efekt Plus" trwają intensywne prace związane z montażem nowej linii technologicznej do produkcji 7-warstwowej folii polietylenowej. Docelowa wydajność nowej inwestycji będzie wynosić 26 tys. ton folii rocznie, co w połączeniu z wydajnością dotychczas istniejących linii pozwoli na wyprodukowanie 146 tys. ton folii rocznie. Nowa linia do produkcji folii zlokalizowana w nowym zakładzie produkcyjnym o powierzchni około 15 tys. m2, który mieści się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Rzeszów - Dworzysko.

SSE "Rzeszów - Dworzysko" znajduje się blisko autostrady A4, drogi ekspresowej S19 oraz międzynarodowego lotniska Rzeszów - Jasionka. Sąsiaduje z magistralą kolejową E30 Niemcy - Polska - Ukraina. Cały teren jest oświetlony w technologii LED, działa tu także farma ogniw fotowoltaicznych. Energia, którą produkuje farma jest sprzedawana do sieci, a zyskane w ten sposób pieniądze są zamieniane na obniżkę rachunków dla działających tu przedsiębiorstw.

Nowa linia do produkcji folii to kolejny krok firmy Efekt Plus, mający na celu unowocześnienie parku maszynowego. Pozwoli ona na poszerzenie oferty firmy o nowy produkt, jakim jest folia do sianokiszonki mająca w dzisiejszych czasach kluczowe znaczenie w procesie przygotowania wartościowej i odżywczej paszy dla zwierząt hodowlanych.

efekt-plus

JL


Czytaj więcej:
Folia 364