Nowa odmiana polietylenu do produkcji zakrętek

Nowa odmiana polietylenu do… Spółki Borealis i Borouge opracowały nową odmianę polietylenu wysokiej gęstości BorPure do produkcji zakrętek i zamknięć o obniżonej wadze. Tworzywo BorPure MB5568 zostało wprowadzone na rynek europejski na początku br., a w kwietniu będzie miało azjatycką premierę podczas targów Chinaplas.

Polietylen BorPure MB5568 przeznaczony jest zwłaszcza do produkwcji lekkich, standardowych zakrętek z krótkim gwintem (1881). Stosowana przez Borealis i Borouge technologia Borstar umożliwia wytwarzanie polietylenu o dobrych właściwościach mechanicznych i przetwórczych, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia surowca. Ponadto tworzywo charakteryzuje się zwiększoną sztywnością oraz wytrzymałością mechaniczną, co zmniejsza koszty produkcji, przyczyniając się jednocześnie do zmniejszenia śladu węglowego.

- Redukcja kosztów w produkcji butelek jest kluczowym punktem konkurencyjności w branży napojów, a istotnym elementem tego procesu jest zmniejszenie ilości materiału zużywanego do produkcji zakrętek - mówi Russell Tew z firmy Borealis.

Z kolei dla konsumentów istotną kwestią jest jakość pakowanego produktu. Tworzywo BorPure MB5568, podobnie jak inne odmiany PE z tej rodziny, odznacza się doskonałymi właściwościami organoleptycznymi i nie oddziałuje na smak i zapach pakowanych napojów.

Jako polimer multimodalny, BorPure MB5568 posiada wskaźnik płynięcia identyczny z wzorcową żywicą MFR 2 HDPE. W porównaniu do poprzedniej odmiany, BorPure MB6561, nowe tworzywo charakteryzuje się 50-procentową poprawą wytrzymałości mechanicznej.

BorPure MB5568