Nowa włoska wystawa dla branży tworzyw

Nowa włoska wystawa dla branży…

3 maja br. Mediolanie rozpoczęła się targi Greenplast dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Wystawa kładzie duży nacisk na zrównoważony rozwój środowiska, odzysk i recykling oraz efektywność energetyczną.

Organizatorem targów Greenplast jest Promaplast srl (firma należąca do Amaplast - Włoskiego Stowarzyszenia Producentów Maszyn i Form do Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy). W oświadczeniu organizacja stwierdziła, że w trakcie nowego wydarzenia, jakim jest Greenplast, sporo uwagi zostanie również poświęcone takim tematom jak „Made in Italy” czy Przemysł 4.0, wokół których koncentrują się zwykle największe włoskie targi tworzywowe Plast - również odbywające się zwyczajowo w Mediolanie (następna edycja Plast ma się odbyć we wrześniu 2023).

- Mamy nadzieję, że targi Greenplast pomogą udowodnić, że tworzywa sztuczne - niekiedy kwestionowane, zwłaszcza przez osoby spoza branży - są nie tylko niezbędne i wszechstronne, ale należą również do materiałów całkowicie zrównoważonych - powiedział Mario Maggani, dyrektor zarządzający Promaplast.

Targi Greenplast odbywają się równolegle z targami IPACK-IMA dla branży opakowań, wystawą Print4All poświęconą drukowi komercyjnemu i przemysłowemu, czy Intralogistica Italia obejmującą systemy do zarządzania magazynem, przechowywania materiałów i kompletacji. Po raz pierwszy w Mediolanie ma miejsce również specjalistyczna wystawa Pharmintech (będąca częścia IPACK - IMA) skupiająca się na rozwiązaniach dla przemysłu farmaceutycznego.

Targi Greenplast potrwają do 6 maja br.

plast-2018-001-big