Nowa wtryskarka Boy XS firmy Dr Boy

Nowa wtryskarka Boy XS firmy…
Firma Dr Boy wprowadza na rynek kolejny model swoich wtryskarek. Chodzi o maszyny o nazwie Boy XS. Nowe wtryskarki mają się cechować bardzo dużą precyzją działania i niezwykle małą zajmowaną powierzchnią. Te cechy są najmocniej podkreślane przez producentów w odniesieniu do wtryskarek Boy XS.

Nowa seria maszyn przeznaczona jest do bardzo specjalnych zastosowań. Producentowi zależało bowiem na stworzeniu wtryskarek, które będą się wyróżniać stosunkowo małym rozmiarem. Z wyliczeń wynika, że nowe wtryskarki Dr Boy do tego by można je było ustawić w hali produkcyjnej potrzebują ledwie 0,81 mkw. - jeśli są to wtryskarki poziome - i 0,63 mkw. jeśli mowa o wtryskarkach pionowych. To zaś oznacza, że pięć nowych maszyn potrzebuje w fabryce tyle samo miejsca, co jedna duża wtryskarka o sile zwarcia 500 kN. Jak zatem widać wtryskarki nadają się do produkcji odbywającej się na małej zabudowie.

Nowe wtryskarki Boy XS firmy Dr Boy

Tak samo mała jak niewielka jest ilość zajmowanego przez nie miejsca, jest siła zwarcia maszyn. Wynosi ledwie 10 kN. Maksymalna objętość wtrysku to 8 cm3. Maszyny przeznaczone są przede wszystkim do termoplastów i silikonu ciekłego LSR do wytwarzanie elementów metodą wtryskiwania.

Wtryskarka jest wyposażona w 12 mm układ uplastyczniający, co stwarza bardzo dobre warunki do mikrowtrysku. Posiada też niepodparty dwupłytowy układ zamykania oraz przekątne usytuowanie kolumn, co pozwala jej na lepszą automatyzację. Maszyny z tej serii nadają się do pracy ciągłej i odznaczają się dużym poziomem ekonomiczności przy zastosowaniu form jednokrotnych z bezwlewkowym wtryskiem. Tego typu bezwlewkowy wtrysk odbywa się za pomocą zintegrowanej dyszy gorącokanałowej.

Warto też wiedzieć, że wtryskarka dysponuje precyzyjnym systemem sterowania o nazwie Procan Alpha. Sterowanie tego typu działa w ten sposób, że odpowiedni regulator umożliwia dokładniejsze śledzenie ustawionych wartości zadanych. Wylicza z powtarzającego się przebiegu ruchów optymalne wartości zadane dla kolejnych cykli. Sterowanie w zasadzie zapamiętuje i to z wyprzedzeniem przebieg ruchów i samo się optymalizuje. Co szczególnie ważne, wszelkie zewnętrzne zmiany wprowadzanych wartości oraz tolerancje wewnątrz maszyny wyregulowane zostaną już po trzech, maksymalnie pięciu cyklach. Sterowanie Procan Alpha umożliwia tym samym szybkie wyrównanie nawet stosunkowo małych odchyleń.

W naszym kraju przedstawicielem firmy Dr Boy jest spółka Wadim Plast.

Czytaj więcej: Wtryskarki 530

Nowe japońskie, elektryczne WTRYSKARKI JSW
 

Nowe japońskie, elektryczne WTRYSKARKI JSW, peryferia, systemy chłodzenia. SYSTEMY GORĄCOKANAŁOWE, normalia, narzędzia do obróbki powierzchni. FORMY WTRYSKOWE. Produkcja wtryskowa w standardzie CLEANROOM ISO8

Polska, 05-816 Reguły, Graniczna 10