Nowa wtryskarka z serii Jupiter firmy Haitian

Nowa wtryskarka z serii Jupiter… Wtryskarka Jupiter II to już druga generacja maszyn tej serii, od początku 2013 roku dostępna także na rynku europejskim. Maszyny serii Jupiter to dwupłytowe wtryskarki hydrauliczne, których napęd w pełni oparty został na technologii serwo, a więc takiej, jak stosowana od lat w maszynach serii Mars pierwszej generacji i obecnie Mars II - drugiej generacji wtryskarek z układem kolanowym.

- Przeanalizowaliśmy od podstaw całą konstrukcję maszyny - powiedział Fu Nanhong , dyrektor techniczny Haitian International Ltd. - Uzyskała ona czysty, schludny i uporządkowany wygląd, skorygowaliśmy słabości i dodaliśmy nowe wielkości z zakresu sił zwarcia. Wtryskarki Jupiter II są niewątpliwie przykładem największego skoku rozwojowego w portfolio produktowym marki Haitian. Nowe wtryskarki z serii Jupiter II cechuje większa stabilność przy jednoczesnym zwiększeniu prędkości i płynności pracy. Wtryskarki te są jednocześnie energooszczędne i ciche, a możliwość zastosowania do 6 jednostek wtrysku dla każdej wielkości maszyny pozwala na dużą elastyczność.

- Zaprezentowaliśmy nowy model serii Jupiter po raz pierwszy na targach Chinaplas, zwrotnie otrzymaliśmy ogrom pozytywnych opinii - powiedział prof. Helmar Franz, członek zarządu Haitian International. - Maszyna jest doskonale przygotowana do podjęcia międzynarodowych wyzwań.

Zgodnie z tradycją firmy Haitian, nowy model Jupiter II został w pierwszej kolejności wprowadzony na rynek chiński. Odpowiedź ze strony odbiorców przekroczyła wszelkie oczekiwania, w ciągu pierwszych miesięcy po inauguracji otrzymano zamówienia na ponad 100 sztuk. Również ze strony rynku europejskiego napływają pierwsze zamówienia, mimo iż nie było jeszcze oficjalnej premiery Jupiter II w Europie.

Portfolio serii Jupiter II ulegnie znaczącemu rozszerzeniu o nowe jednostki już w 2014 roku. W skład serii wejdą wtryskarki o sile zwarcia 5 500, 7 500, 9 500 kN i modele ze zwiększonymi płytami dla wielkości 9 500, 12 000 i 16 000 kN. Decyzja o wprowadzeniu nowych jednostek została poprzedzona szeroko zakrojonymi badaniami i analizą rynku, aby zaspokoić w maksymalny sposób również specyficzne potrzeby przetwórców.
- Ten wysiłek się opłacał - mówi prof. Franz. - Seria Jupiter II powinna zyskać duże zainteresowanie w przetwórstwie także poza branżą motoryzacyjną.

Najważniejsze innowacje wprowadzone w drugiej generacji:
  • bardziej zwarta konstrukcja dla wszystkich wtryskarek w zakresie aż do 66 000 kN,
  • wysokowydajny, energooszczędny napęd serwomotoryczny znany z serii Mars,
  • znacznie skrócono czas potrzebny na zmianę narzędzia, efekt osiągnięty poprzez przekonstruowanie systemu regulacji wysokości formy,
  • zwiększenie stabilności płyt i zakresu wagi obsługiwanych form wtryskowych,
  • poszerzenie płyt dla wtryskarek o sile zwarcia 9 500, 12 000 i 16 000 kN,
  • stabilne podłoże agregatu wtryskowego jak również indywidualnie oddzielone ślizgi układu wtryskowego, wyposażone w specjalne prowadnice liniowe gwarantujące wysoką precyzje ruchów i zminimalizowane tarcie,
  • do 6 wielkości agregatów wtryskowych dla każdej wielkości maszyny,
  • nowoczesne serwosilniki w wielkościach 75 kW i 110 kW produkowane przez własny zakład - Haitian Drive Systems, pozwalające na zwiększenie wydajności przy zminimalizowaniu rozmiarów i scaleniu konstrukcji,
  • najnowocześniejszy sterownik KEBA 2580.

Prezentacja Jupiter II będzie miała miejsce na targach K, gdzie Haitian zaprezentuje model JuII5500/2950. Wtryskarka będzie pracowała z dwugniazdową formą produkująca pokrywę silnika o wadze 700 g i z czasem cyklu 43 sekundy.

Czytaj więcej:
Targi 1281

Autoryzowany, wyłączny dystrybutor wtryskarek Haitian i Zhafir. Osprzęt peryferyjny i roboty do wtryskarek. Wsparcie serwisowe i techniczne w zakresie instalacji oraz szkoleń.

Polska

Reportaże

Forum