Nowe dysze smartFill firmy PSG

Nowe dysze smartFill firmy PSG
Podczas ostatniej edycji targów Fakuma niemiecka firma PSG zaprezentowała nową serię dysz smartFill. Konstrukcja końcówki dyszy, kanału przelotowego oraz innowacyjne rozwiązanie elementów grzejnych, czynią dysze smartFill dobrym rozwiązaniem do przetwórstwa niemal wszystkich tworzyw, przede wszystkim zaś do tworzyw technicznych o wąskim zakresie temperatur przetwórstwa.

Nowe dysze są przystosowane do wtryskiwania tworzyw wymagających bardzo wysokich temperatur wtrysku. Specjalnie zaprojektowana torpeda dyszy (w przypadku dyszy otwartej o przewężce pierścieniowej) dzieli strumień tworzywa relatywnie daleko od przewężki. Ponowne połączenie frontu tworzywa dokonuje się w gorącym obszarze komory izolacyjnej, co pozwala na ograniczenie zjawiska smużenia i uzyskanie wysokiej jakości mechanicznej i estetycznej wypraski.

Długość dysz niezależnie od typu końcówek została ujednolicona. Uniwersalne korpusy dysz pozwalają na stosowanie wielu kombinacji końcówek dla dysz otwartych i zamykanych igłowo np. od typu RT (przewężka pierścieniowa, dysza otwarta) do DNZ (zamykana igłowo dysza z końcówką pasowaną w otworze wykonanym w matrycy).

Dodatkową zaletą dysz smartFill jest wygoda w ich zabudowie, bowiem dysze wkręcane w blok rozdzielacza dostępne są w długościach określanych na życzenie klienta.

Inną nowością firmy PSG jest aplikacja "PSG Problemy we wtrysku i środki zaradcze", Można w niej znaleźć użyteczne informacje o możliwych środkach zaradczych w odniesieniu do najczęściej obserwowanych problemów we wtrysku i wad wyprasek. Aplikację można pobrać z z AppStore, GooglePlay lub bezpośrednio ze strony internetowej producenta.

smartFill


Czytaj więcej: Maszyny 478 Wtryskarki 445

Wyłączny przedstawiciel - wtryskarki JSW, roboty WEMO, PROMIX, systemy GK, normalia STRACK i RABOURDIN
 

Wyłączny przedstawiciel - wtryskarki JSW, roboty WEMO, PROMIX, systemy GK, normalia STRACK i RABOURDIN, oprogramowanie CADMOULD, systemy chłodzenia FRIGEL

Polska, 05-816 Reguły, Graniczna 10