Nowe formy wtryskowe firmy Zahoransky

Nowe formy wtryskowe firmy… Podczas targów K 2013 firma Zahoransky zaprezentuje m.in. formę wtryskową TIM Stack Mold. Składa się ona z dwóch połówek z centralną kostką obrotową, która pozwala na wytwarzanie dwóch różnych detali w jednej formie. Istotną cechą tego systemu jest umieszczenie dwóch płyt dociskowych na zewnątrz formy, dzięki czemu skomplikowany proces docisku odbywa się w najprostszy możliwy sposób. Co istotne, cykl pracy w takiej konstrukcji nie został wydłużony, a stopień złożoności formy - inaczej niż w tradycyjnych rozwiązaniach kostkowych - został zredukowany.

Forma TIM Light, młodszy brat formy TIM, w miejsce konstrukcji sześciennej wykorzystuje dwupłytową konstrukcję modułową. Dzięki temu nie ma potrzeby rozszerzenia rozstawu między kolumnami wtryskarki, które jest konieczne w przypadku form kostkowych. Ważną zaletą jest to, że forma TIM Light może współpracować ze standardowymi maszynami. Umocowanie formy jest także umieszczone na zewnątrz formy na ruchomych płytach. Cykl jest tylko umiarkowanie wydłużony o czas cofania się płyty do formy.

TIM Light Mold


Drugim rozwiązaniem prezentowanym na targach przez firmę Zahoransky będzie wszechstronny system do produkcji strzykawek. Dzięki jednostce Z. Zyklon cały proces jest w pełni zautomatyzowany i obejmuje produkcję izolacji igieł oraz wtryskiwanie bezklejowe strzykawek z wykorzystaniem aplikacji Luer. Obie części procesu zintegrowane są z pomocą systemu Z. Zyklon. Do produkcji wykorzystana zostanie wtryskarka Arburg Allrounder 275 V ze stołem obrotowym wraz z zaprojektowaną i zbudowaną przez firmę Zahoransky 8-gniazdową formą gorącokanałową. Taka jednostka jest w stanie wyprodukować rocznie 55 mln strzykawek jednorazowych.

Realizując motto "Wszystko z jednego źródła", firma Zahoransky podkreśla, że wszystkie moduły peryferyjne są w pełni kontrolowane przez centralny, przyjazny dla użytkownika system kontrolny SPC.

Z. Zyklon system for injection molding of disposable syringes with Luer application


Czytaj więcej:
Forma 56