Nowe kopolimery z rodziny Lexan

Nowe kopolimery z rodziny Lexan
Koncern SABIC wprowadziła rynek nowe tworzywa konstrukcyjne dla zastosowań, w których wymagana jest wysoka wytrzymałość.

Nowe tworzywa SABICA mają na celu zapewnienie wyrobom dłuższej trwałości, ja jednocześnie umożliwić projektantom i architektom korzystanie ze swobody projektowej.

Nowy kopolimer Lexan HFD (wysokopłynący, plastycznie udarny) jest wytwarzany z udziałem co najmniej 10 proc. oleju rycynowego i zapewnia wysoki współczynnik płynięcia, jednocześnie zachowując wytrzymałość. Chociaż kopolimer Lexan HFD jest wytwarzany częściowo z biokomponentów, to jego prawdziwa wartość w zakresie zrównoważonego rozwoju polega na połączeniu wysokiego płynięcia i trwałości. Przy użyciu tworzywa Lexan HFD przetwórcy mogą projektować cieńsze elementy o tej samej trwałości, tym samym zmniejszając zużycie zasobów. Mogą także opracowywać produkty o potencjalnie większej trwałości i dłuższej żywotności. Lexan HFD wpisuje się w potrzeby rynku optycznego (np. soczewki optyczne, okulary, osłony przeciwsłoneczne) i sprzętu oświetleniowego.

Innowacją jest też cała gama wielościankowych płyt poliwęglanowych Lexan Thermoclear. Niezwykle sztywne płyty Lexan Thermoclear charakteryzują się dużą wytrzymałością na obciążenia związane z silnymi wiatrami i intensywnymi opadami śniegu. Sprawia to, że są bardzo dobrym wyborem w naszej części Europy. Zostały wykorzystane m.in. przy konstrukcji swobodnie wiszącego dachu na stadionie Śląskim w Chorzowie.


Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego
 

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne

Polska


Forum

Bscr_eu

PC ABS i HIPS 2018-04-22

50cent

Czyszczenie układu chłodzącego form wtryskowych. 2018-04-21

Piotrzawadzinski

Głowica do Wytłaczarki vs. średnica ślimaka 2018-04-15

Yellow

Czas przebywania materiału w agregacie 2018-04-13

Polisiepropylen

Roboty programy, ustawianie 2018-04-11

Reportaże