Nowe maszyny Haas Automation

Nowe maszyny Haas Automation Firma Haas Automation wprowadziła na rynek ulepszone centra obróbkowe. Jest to nowa seria urządzeń przygotowanych specjalnie na 2010 rok.

Nowe obrabiarki CNC zostały wyposażone w szereg ulepszeń w porównaniu ze swoimi starszymi odpowiednikami. Innowacje zastosowane w ostatnich modelach maszyn Haas VF to m.in. udoskonalona kontrola ruchu. Aby zapewnić płynną, precyzyjną kontrolę ruchu, maszyny Haas VMC posiadają cyfrowe serwomotory nowej generacji, a także kodery o wysokiej rozdzielczości na wszystkich osiach. Oznacza to, że wyróżniają się możliwością precyzyjnego wykończenia powierzchni i wyższymi przyspieszeniami niż ich poprzedniczki.

W nowych obrabiarkach poprawiono też system usuwania wiórów. W tym celu Haas na nowo zaprojektował pojemniki i dokonał przeglądu przepływu chłodziwa, tak aby zredukować nagromadzanie się wiórów i zapewnić efektywny przepływ wiórów do wyrzutnika w celu ich usunięcia. Dla wielkoobjętościowych zastosowań produkcyjnych, modele pionowych centrów obróbkowych dostępne są z opcjonalnymi systemami usuwania wiórów, które obejmują wielorakie wyrzutniki boczne z przednim wyrzutnikiem wylotowym lub przenośnikiem taśmowym.


Aby zapobiec wydostawaniu się wiórów i chłodziwa z maszyny podczas obróbki, nowe modele VF mają też zoptymalizowane obudowy, zapewniające lepsze dopasowanie panelu, łatwiejszy dostęp w celu konserwacji oraz uproszczony sposób wewnętrznego poprowadzenia instalacji i kabli. W rezultacie uzyskano lepszą obudowę i prostszą konstrukcję, dzięki czemu wszelkie wióry i chłodziwo pozostają w środku.

Firma Haas jest wiodącym światowym dostawcą obrabiarek na rynek światowy, w tym także Polski. W naszym kraju pracuje kilkaset urządzeń tego producenta. Partnerem Haas w Polsce jest spółka Abplanalp.

Czytaj więcej:
Maszyny 536

brak
 

Haas, cnc, obróbka cnc, obrabiarki cnc, obrabiarki sterowane numerycznie, obrabiarki ciężkie, elektrodrążarki

Polska