Nowe opakowania dla Nescafe

Nowe opakowania dla Nescafe
Nowe i atrakcyjne czerwone oraz białe kubki do napojów Nescafe pojawiły się w sieci automatów, w których można się zaopatrzyć w produkty Nescafe. Plastikowe, jednorazowe opakowania powstały za sprawą współpracy firmy RPC Tedeco Gizeh Poland oraz Nestle.

Celem, który przyświecał w trakcie opracowywania nowego designu kubków Nescafe, była przede wszystkim chęć zwiększenia rozpoznawalności marki Nescafe dystrybuowanej za pośrednictwem automatów. W realizacji tego zadania mają pomóc nowe wyróżniające się, białe i czerwone opakowaia, w które będzie rozlewana kawa Nescafe.

- Te markowe kubki gwarantują wysoką jakość opakowania i zapewniają marce dodatkową reklamę, zwiększając jednocześnie częstotliwość kontaktu konsumentów z marką – ocenia Jacek Czauderna z Nestle Poland. - Ponadto nasz nowy projekt opakowania łączy standardy przyjęte w sieci 29 autoryzowanych operatorów Nestle FoodServices.

Nowy kubek do automatów NescafeNowe produkty mają spopularyzować markę Nescafé na rynku automatów sprzedających. Ponadto, obok walorów ściśle użytkowych, zaoferują też dodatkową przestrzeń do ekspozycji marki podczas konsumpcji. Ma to być osiągalne za sprawą przyciągającej wzrok koncepcji wizualnej. Zakłada ona połączenie jasnoczerwonego koloru z białą krawędzią w stylu dobrze znanego kubka Nescafe. To z kolei powinno w subtelny sposób wywołać miłe wrażenie u konsumenta. Dodatkowo efekt marki ma być wzmocniony poprzez logo Nescafe, które zostało wytłoczone na ściance kubka w dwóch miejscach. Dzięki temu jest teraz łatwo dostrzegalne.

Termoformowane kubki charakteryzują się pojemnością 180 ml i średnicą 70,3 mm. Do ich wytworzenia użyto tektury powlekanej PE. Chociaż opakowania stworzono z myślą o ich wykorzystaniu w automatach sprzedających, to jednak mogą być też stosowane w punktach serwujących napoje na miejscu lub na wynos, szczególnie z wieczkiem wyposażonym w otwór do picia. A trzeba wiedzieć, że takie wieczka RPC Tedeco Gizeh niedawno wprowadził do sprzedaży.

RPC Tedeco – Gizeh Poland wchodzi w skład Grupy RPC. Zajmuje się ona wytwarzaniem opakowań dla przemysłu m.in. spożywczego, wyrobów kosmetycznych i pielęgnacyjnych, farmaceutyków, chemii przemysłowej. Szczególnie mocną pozycję koncern utrzymuje w sektorze kosmetyków i środków pielęgnacyjnych, kubków napojowych - w tym do automatów sprzedających - masła i margaryny oraz barierowych opakowań wielowarstwowych dla produktów spożywczych.

Czytaj więcej: Nowości 239 Opakowania 1108