Nowe opakowania z Plast - Boxu

Nowe opakowania z Plast -…
Plast – Box udoskonala swoje dotychczasowe opakowania z tworzyw sztucznych. Jednym z nich jest jednoobrzegowe wiadro o pojemności 17,5 l.

Firma wprowadza na rynek zmodernizowaną wersję wcześniejszego modelu opakowania, który w krótkim czasie zyskał uznanie producentów i dystrybutorów chemii budowlanej, przede wszystkim tynków i farb, z kraju i zagranicy.

Wiadra o pojemności 17,5l dostępne są w ofercie Plast – Box SA już od czerwca 2010 roku. Producent z Pomorza dzięki sukcesywnie wprowadzanym zmianom do konstrukcji produktu oferuje odbiorcom udoskonalony naturalny zamienniki poprzedniego modelu.

- Zmodernizowane 17,5 l wiadro do tynków i farb, z uwagi na mniejszą wagę i udoskonaloną plombę, jest bardziej praktyczne w zastosowaniu. Specjalny system doszczelniający opakowanie zabezpiecza trwałość wsadu, a zmieniona konstrukcja pokrywy ułatwia zarówno paletowanie, czyszczenie, jak i otwarcie pojemnika po mieszaniu np. w celu dobarwienia wsadu. Pod koniec ubiegłego roku wprowadziliśmy również możliwość realizacji zamówienia na wiadra 17,5 l z plastikową rączką. Wykonanie opakowania z jednego materiału generuje wiele korzyści, m.in. niższe koszty produkcji i recyklingu - tłumaczy Andrzej Sadowski, członek zarządu w spółce Plast – Box.

Pomimo sytuacji gospodarczej w Europie sprzedaż wiader do farb i tynków słupskiej spółki charakteryzuje się dynamiką wzrostową.

- Tylko w ubiegłym roku zrealizowaliśmy zamówienia na 50 proc. więcej 17,5 l wiader niż w 2010 r. Statystyki za drugi kwartał 2012 r. potwierdzają również, że do tej pory otrzymaliśmy o około 15 proc. więcej zamówień niż w analogicznym okresie roku ubiegłego – dodaje członek zarządu Plast – Box.

Unowocześnione wiadro 17,5 l do farb i tynków wykorzystywane jest przez wieloletniego partnera handlowego słupskiej spółki, firmę Dyrup. Wprowadzone udoskonalenia docenili także inni producenci chemii budowlanej m.in. Baumatt, Szupex – Mitech czy Torglerr Polska. Producent z Pomorza już teraz realizuje dostawy tego produktu do odbiorców zagranicznych, m.in. z Węgier, Belgii i Danii.

Czytaj więcej: Opakowania 1410 Wiadra 52