Nowe opakowanie ciastek posiada teraz oznakowanie „Widely Recycled”

Nowe opakowanie ciastek posiada…

Wystarczyło po prostu zmienić kolor opakowania z czarnego na półprzeźroczysty, aby znacznie zwiększyć możliwość recyklingu opakowania. Tę prostą zmianę wprowadziły firmy Park Cakes, M&S oraz RPC Superfos, dzięki czemu powstało nowe opakowanie ciast w kształcie kubełka, które przyczynia się do bardziej zrównoważonego rozwoju. Opakowanie to zostało zweryfikowane pod kątem brytyjskiego oznakowania "Widely Recycled”.

Czołowa sieć detaliczna w branży spożywczej, M&S, od ponad dziesięciu lat prowadzi sprzedaż ciastek marki Park Cakes w plastikowych kubełkach o pojemności 1080 ml zaprojektowanych przez firmę RPC Superfos. Ciastka M&S Minibite w praktycznych plastikowych kubełkach nadal są rynkowym hitem, a teraz zyskały nowe plastikowe opakowanie.

Koniec z czarnym

Aktualnie kubełki na ciastka mają nowy wygląd i są łatwiejsze w recyklingu. Wieczko i kubełek były produkowane w kolorze czarnym; teraz są wytwarzane w półprzeźroczystym naturalnym kolorze, co umożliwia ich recykling. W efekcie powstało nowe rozwiązanie w dziedzinie materiałów opakowaniowych, które wpisuje się w zobowiązanie M&S, aby do roku 2022 cały plastik mógł być poddawany recyklingowi na szeroką skalę.

Widoczną zmianę stanowi jednobarwne wieczko, które teraz nie jest już czarne, natomiast projekt graficzny na kubełku wykonany metodą etykietowania w formie pozostał niezmieniony.

Wymierny pozytywny wpływ

Nick Shaw, menedżer ds. opakowań w Park Cakes, jest członkiem zespołu, który wraz z RPC Superfos zainicjował i prowadzi projekt opakowaniowy, bazujący na doświadczeniu tej firmy w dziedzinie recyklingu:

- Zastosowanie jednolitego półprzeźroczystego koloru naturalnego zamiast czerni to stosunkowo proste rozwiązanie, jednak ma ono wymierny, pozytywny wpływ na środowisko. Znacznie ograniczyliśmy ilość odpadów plastikowych, które nie nadają się de recyklingu, a ponadto obniżyliśmy wagę kubełka - mówi Shaw.

Zbierany przez 75% lokalnych przedsiębiorstw komunalnych w Wielkiej Brytanii

Co istotne, opakowanie ciastek jest teraz opatrzone oficjalnym znakiem "Widely Recycled". Znak ten oznacza, że 75% lub więcej lokalnych przedsiębiorstw komunalnych w Wielkiej Brytanii zbiera opakowania, co na chwilę obecną stanowi bardzo dobry wynik. Podobnie jak w wielu innych krajach, zbiórka plastiku w Wielkiej Brytanii nie odbywa się jeszcze optymalnie, w związku z czym nawet jeśli opakowania nadają się do recyklingu, nie oznacza to, że są zbierane i poddawane recyklingowi. Mimo to fakt, że nowe opakowanie ciastek w postaci kubełka posiada znak "Widely Recycled", to krok w dobrym kierunku.

Doskonała prezentacja na półce

Według firmy Park Cakes atutem nowego opakowania jest nie tylko jego proekologiczność, lecz także neutralność pod względem kosztów. Firmy Park Cakes oraz M&S są zadowolone z ostatecznego rezultatu, jeśli chodzi o prezentację na sklepowych półkach. Nick Show dodaje, że wielu konsumentów uważa, iż nowe opakowania są atrakcyjniejsze i jaśniejsze, wyróżniają się na półce i wyglądają równie dobrze jak wycofane opakowania z czarnym wieczkiem.

opakowanie-widely-recycled