Nowe polimery firmy Sabic PP CPC Clearpact

Nowe polimery firmy Sabic PP CPC Clearpact
W reakcji na wzrastające oczekiwania klientów, którzy chcą bardziej przezroczystych, wysoko udarowych produktów umożliwiających większy zakres stosowalności, firma Sabic zwiększyła swoją ofertę produktową o nowy kopolimer SABIC®PP CPC Clearpact Range. Łączy on w sobie właśnie wysoką udarność z dużą przezroczystością.

SABIC®PP CPC Clearpact Range jest innowacyjnym produktem. Zdaniem producenta jest to jedyny tego rodzaju kopolimer na rynku. Jest to również pierwszy rodzaj tego gatunku kopolimeru, wprowadzany aktualnie na rynek.

Pomysł na kopolimer, całkowicie wyjątkowy wśród polipropylenów, zespala w sobie przezroczystość statystycznych kopolimerów z udarnością kopolimerów blokowych. Daje tym samym najlepsze możliwe połączenie obydwu cech.

Jego powstanie jest odpowiedzią na coraz większe oczekiwania ze strony klientów. SABIC®PP CPC35C jest pierwszym gatunkiem z nowej grupy polimerów zaprojektowanych specjalnie dla rynku przetwórstwa wtryskowego.

Co szczególnie ważne nie bieleje w przypadku naprężeń, odznacza się też wysoką udarnością oraz odpornością na deformacje i przezroczystością.

Wysoka jakość uzyskiwana podczas przetwórstwa pozwala producentowi spełnić oczekiwania klientów odnośnie formowania w wysokiej szybkości. Opakowania nadają się do napełniania na gorąco i użycia w wysokiej temperaturze. Cechują się ponadto łatwym usuwaniem z formy.

Kopolimer jest przeznaczony do szerokiego stosowania. Nowy SABIC® PP CPC Clearpact Range może być wykorzystywany m.in. dla potrzeb przemysłu produkującego cienkościenne opakowania używane zarówno w niskich temperaturach, jak również przy produktach przeznaczonych do mikrofalówek. Jeszcze jedną grupą klientów, którzy mogą sięgać po SABIC® PP CPC Clearpact Range są przedstawiciele przemysłu wytwarzającego zabawki oraz opakowania dla produktów gospodarstw domowych.


Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego
 

Aktualizacja

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne

Polska