Nowe targi dla branży narzędziowej

Nowe targi dla branży narzędziowej…
Wiosną przyszłego roku polska branża narzędziowa zyska nowe, wyjątkowe miejsce spotkań. W dn. 25-27 kwietnia 2017 r. w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbędzie się pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM.

- Nie bez powodu INNOFORM nazwaliśmy targami kooperacyjnymi - mówi Katarzyna Meger, prezes Bydgoskiego Klastra Przemysłowego, pomysłodawcy wydarzenia. - Chcielibyśmy, aby cykliczna impreza była nie tylko miejscem, gdzie można zobaczyć, co oferują firmy z naszej branży, ale przede wszystkim była okazją do nawiązania współpracy, znalezienia kooperantów, podwykonawców, klientów, uruchomienia wspólnych innowacyjnych projektów.

Imprezie towarzyszyć będą konferencje, podczas których eksperci zaprezentują najnowsze rozwiązania w dziedzinie produkcji form. Będzie to jednocześnie okazja do wymiany doświadczeń i zapoznania się z nowoczesnymi technologiami. Co ważne, wydarzenie zostanie zorganizowane przez Targi w Krakowie Sp. z o.o., które od ponad 20 lat z powodzeniem organizują Międzynarodowe Targi Eurotool - jedno z ważniejszych spotkań branży obróbki mechanicznej w Europie Środkowo-Wschodniej.

- Jako doświadczony organizator targów tej branży zapewnimy najwyższy poziom biznesowych spotkań - mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie. - Znakomita lokalizacja, nowoczesny obiekt oraz zaangażowanie uznanych partnerów to atuty, dzięki którym targi INNOFORM mogą stać się ważnym wiosennym wydarzeniem branży narzędziowej.

Region kujawsko-pomorski - od lat przodujący w Polsce w dziedzinie wytwarzania narzędzi i przetwórstwa tworzyw polimerowych - od dawna czekał na taki obiekt jak Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze. Dziś jest on jednym z najnowocześniejszych tego typu miejsc w Polsce. Zakończenie budowy było naturalnym impulsem do zorganizowania targów kooperacyjnych dla branży narzędziowo-przetwórczej.

Przestronne, wykonane według światowych trendów Centrum zapewni najwyższy poziom targowych spotkań. Do dyspozycji gości zostanie oddane obszerne lobby, hala wystawiennicza z nieograniczoną słupami konstrukcyjnymi przestrzenią o powierzchni 11 tys. m2. System kanałów medialnych, nośność podłogi - 100 kPa/m2 - oraz przestronne bramy wjazdowe do hali umożliwiają łatwy montaż i demontaż ponadgabarytowych i ciężkich eksponatów.

Wysoki poziom merytoryczny oraz program towarzyszący Międzynarodowych Targów Innoform zapewni Bydgoski Klaster Przemysłowy - organizacja zrzeszająca szereg firm z branży narzędziowej i przetwórstwa tworzyw polimerowych oraz wiele instytucji okołobiznesowych z regionu. Współpraca z Targami w Krakowie gwarantuje najwyższą jakość targowych spotkań.

Do udziału w targach zostaną zaproszeni przedstawiciele biur projektowych i konstrukcyjnych, producenci i dystrybutorzy: narzędzi specjalnych i skrawających; technologii, obrabiarek i urządzeń do obróbki ubytkowej; łączenia i powlekania metali; obróbki powierzchniowej i wykańczającej; technologii, maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych; dostawcy materiałów i surowców: stali, półfabrykatów, siłowników, normaliów, osprzętu elektrycznego; oprzyrządowania technologicznego; przyrządów i urządzeń pomiarowo-kontrolnych; specjalistycznego oprogramowania; środków smarnych i chłodziw technologicznych. Ofertę dopełnią firmy świadczące usługi z zakresu obróbki metali oraz przetwórstwa tworzyw sztucznych.
Reportaże

Forum

Kamil24

Poszukiwany/poszukiwana: osoba z wiedzą o recyklingu PET 2020-10-28

Adam80

Własna firma produkcyjna 2020-10-24

Echo_Plast

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-10-02

Arys37

Zabrudzone kurtyny PCV 2020-09-22

Todarek12

Prototypowa forma wtryskowa 2020-09-10