Nowe taśmy do opakowań kartonowych firmy Tesa

Nowe taśmy do opakowań kartonowych… Firma Tesa wprowadziła na rynek nowe typy taśm samoprzylepnych dla użytkowników wykorzystujących opakowania z tektury falistej.

Nowe taśmy do otwierania kartonów umożliwiają ich otwarcie w określonym miejscu, bez uszkadzania pozostałych części opakowania ani tym bardziej jego zawartości. Tym samym więc taśmy stanowią bardzo duże udogodnienie dla wszystkich użytkowników opakowań tekturowych. Ponadto, co szczególnie ważne, w przeciwieństwie do perforacji nie obniżają one stabilności samego opakowania i umożliwiają bezpieczne pakowanie różnych artykułów.

Gama nowych produktów Tesa obejmuje cztery różne rodzaje taśm samoprzylepnych opracowanych specjalnie dla branży opakowań. Wszystkie taśmy do otwierania można bez problemu wprowadzać do procesu produkcji i stosować nawet przy maszynach pracujących z dużą prędkością.

Nowe taśmy do opakowań kartonowych firmy Tesa

Pierwsza z nowości to wyjątkowo wytrzymała taśma tesa 53497. Umożliwia ona łatwe otwieranie opakowań wykonanych nawet z grubszego kartonu. Silny klej na bazie kauczuku naturalnego zapewnia dobrą przylepność do powszechnie dostępnych rodzajów tektury falistej i litej. Jednocześnie konstrukcja tej taśmy gwarantuje bardzo ciche jej odwijanie, dzięki czemu obniżony zostaje poziom hałas podczas produkcji kartonów z wykorzystaniem tej taśmy. Produkt stworzony otwierania kartonów został opracowany specjalnie z myślą o opakowaniach wykonanych z tektury falistej jak i szczególnie mocnej tektury litej oraz do stosowania w opakowaniach dla przesyłek kurierskich.

Drugi z gatunków taśm, tym razem tesa 51235, posiada bardzo dobre parametry zrywania i jednocześnie charakteryzuje się niewielką grubością. Specjalnie koekstrudowany nośnik z folii MOPP chroni taśmę przed uszkodzeniem, umożliwiając jej urywanie pod kątem. Taśma tesa 51235 zawiera substancję klejącą o wysokiej przyczepności wyprodukowaną na bazie kauczuku syntetycznego i sprawdza się przy zastosowaniach dla średnich i grubych kartonów z tektury litej oraz dwuwarstwowej tektury falistej.

Kolejna z nowości to tesa 4234. Jest ona wzbogacona o cienki nośnik z folii MOPP, który znakomicie wytrzymuje znaczne siły rozrywania. Ponadto nośnik charakteryzuje się wysoką odpornością na kurczenie i na rozmaite uszkodzenia. Produkt nadaje się do stosowania w średnich i grubych kartonach z tektury litej jak i jednowarstwowej tektury falistej.

Ostatnia z taśm - tesa 4235 - jest niezwykle odporna na zerwania. Swoją bardzo wysoką przyczepność osiąga dzięki silnej substancji klejącej wyprodukowanej na bazie kauczuku naturalnego. Przy pomocy tego produktu można niezawodnie otwierać różne opakowania tekturowe i kartonowe. Ten typ taśmy został zaprojektowany specjalnie dla zautomatyzowanego procesu produkcji odbywającej się przy dużych prędkościach.

Czytaj więcej:
Taśmy 10

brak
 

Taśmy stosowane w przemyśle - taśmy maskujące, dwustronnie klejące, opakowaniowe jak również taśmy dla konsumentów

Polska

Reportaże

Forum