Nowe wtryskarki firmy Arburg

Nowe wtryskarki firmy Arburg Koncern Arburg, jeden z największych na świecie producentów wtryskarek wprowadza na rynek nowe modele swoich maszyn. Firma stawia na innowacyjność i energooszczędność produkowanych przez siebie wtryskarek.

Nowa seria wtryskarek Allrounder H (Hidrive) to maszyny o rekordowej wydajności, przeznaczone do energooszczędnego przetwórstwa tworzyw termoplastycznych przy krótkich czasach cyklu. Maszyny te gwarantują sprawność i wydajność najlepszych, sprawdzonych podzespołów wtryskarek elektrycznych i hydraulicznych. Wyjątkowa energooszczędność wtryskarek z serii Allrounder H dokumentowana jest etykietą e2 na korpusie maszyny.

Nowe wtryskarki Arburga to maszyny o różnych siłach zamknięcia: 600 kN, 1000 kN, 1500 kN, 2000 kN, 3200 kN.

Podstawowe osie wtryskarek z tej serii pracują od siebie niezależnie. Duże przyspieszenie i prędkości końcowe oraz możliwość realizacji ruchów równoległych umożliwiają skrócenie czasu cyklu i znaczne zmniejszenie kosztów produkcji.

Wpisz tytuł dla obrazu

Z kolei duży stopień sprawności napędów serwoelektrycznych oraz układ zamykania umożliwiają efektywną energetycznie prace wtryskarek. Na ogólne zużycie energii korzystnie wpływa także odzyskiwanie energii z silników serwoelektrycznych w czasie hamowania. Oba te czynniki zmniejszają zużycie energii o 40 proc.

Układ zamykania w nowej wtryskarce został zaprojektowany w taki sposób, że formy wtryskowe mogą być wykorzystywane bez wprowadzania zmian. Pięciopunktowy układ kolanowy pracują z dużą siłą i prędkością oraz powtarzalnością pozycjonowania.

Jeśli chodzi o jednostki wtryskowe maszyn z tej serii to różnią się od siebie wielkością, średnicą ślimaka, stopniem rozbudowy, oraz klasa odporności na ścieranie. Cechuje je krótki czas przezbrajania oraz bezmomentowy docisk dyszy. Standardowy układ regulacji wtrysku umożliwia natomiast powtarzalne wypełnianie formy wtryskowej i wysoka jakość wtrysku. Zapewnia to zamknięty obwód regulacji i regulacja procesu wtrysku w zależności od ciśnienia i prędkości. Akumulator hydrauliczny umożliwia zwiększenie dynami i szybkości wtrysku.

Wtryskarki są też wyposażone w inteligentny układ sterowania Selogica 15.

Nowa seria wtryskarek to nie jedyna nowość koncernu Arburg. Oto bowiem firma wzbogaca także swoją ofertę elektrycznych wtryskarek. Program produkcyjny wtryskarek elektrycznych serii Alldrive został rozszerzony o małą wtryskarkę Allrounder 270 A, o sile zamykania 350 kN, oraz dużą maszynę Allrounder 720 A, o sile zamykania 3200 kN.

Czytaj więcej:
Nowości 333

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233