Nowe wytłaczarki made in Poland

Zespół napędu ślimaków składa się z silnika prądu stałego, którego prędkość obrotowa jest bezstopniowa i precyzyjnie regulowana za pomocą tyrystorowego układu napędowego, elastycznego sprzęgła łączącego go z przekładnią redukcyjną pracującą w układzie pionowym oraz z przekładni rozdzielczej, która - przez sprzęgła kłowe - przekazuje napęd na ślimaki w układzie uplastyczniającym. Obie przekładnie dobrane są i zaprojektowane na odpowiednio duże obciążenia i momenty, a zastosowanie kół o zębach skośnych i materiałów wysokiej jakości zapewniają cichą pracę i długą żywotność mechanizmów.

Dozowanie surowca może być zrealizowane z zastosowaniem:
poziomego dozownika ślimakowego, napędzanego silnikiem prądu zmiennego, z bezstopniowo regulowaną prędkością dozownika ślimakowego skośnego z silnikiem prądu zmiennego dozownika grawimetrycznego, który może być stosowany także w połączeniu z jednym z ww. dozowników

Wyposażenia elektryczne nie różni się istotnie od stosowanego w wytłaczarkach jednoślimakowych i obejmuje całość aparatury kontrolno-sterującej oraz zabezpieczającej i niezbędną dla konkretnego zastosowania liczbę stref termoregulacji głowicy. Całość umieszczona jest w szafie sterowniczej zamontowanej na konstrukcji wytłaczarki lub w szafie wolnostojącej współpracującej z niewielkim pulpitem umieszczonym na wytłaczarce.

Metalchem


W przeciwieństwie do wielu producentów w wytłaczarkach ZMCh Metalchem nie ma jednego standardowego rozwiązania układu sterowania. W uzgodnionym z odbiorcą maszyny mogą być zastosowane różne rozwiązania techniczne wykonane z zastosowaniem podzespołów wybranych producentów, które można jednak podzielić na 2 podstawowe grupy: z indywidualnymi, cyfrowymi regulatorami temperatury, bez wizualizacji procesu z zastosowaniem programowalnych sterowników PLC wraz z wizualizacją i raportowaniem parametrów procesu wytłaczania.

Czytaj więcej:

Producent maszyn do przetwórstwa tworzyw
 

Producent maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wytłaczarki, linie do produkcji folii, butelek, wkładów do zniczy.

Polska, 05-092 Łomianki, Kolejowa 152
Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy: wytłaczarki, linie do produkcji kabli, linie do produkcji filamentu do druku 3d

Polska, 32-050 Skawina, Piłsudskiego 23