Nowe zamknięcie kompozytowe Sligan White Cap

Nowe zamknięcie kompozytowe… Prezentujemy nowe, ciekawe zamknięcie kompozytowe firmy Sligan White Cap. Jest ono połączeniem wieczek metalowych i takich, które powstały z tworzywa sztucznego.

40 mm zamknięcie typu Press-On Twist-Off zapewnia zmniejszoną penetrację tlenu oraz niskie momenty otwarcia. Jeśli chodzi o materiał z jakiego jest wykonane, to dla lustra wieczka jest to metalowy dysk, z kolei wytłoczka zrobiona jest z polipropylenu.

Może być stosowane do opakowań, które są napełniane na różne sposób: na zimno, na gorąco. Może to być także pasteryzacja oraz sterylizacja. Wieczko zapewnia oczywiście hermetyczne zamknięcie i może być stosowane przy produktach, które wymagają wysokiego stopnia obróbki i zamykanych w szklanych pojemnikach.

Nowe zamknięcie kompozytowe Sligan White Cap

Nowość Sligan White Cap składa się z metalowego dysku z masą uszczelniającą nie zawierającą PCV, a także guzika bezpieczeństwa, który sygnalizuje próbę otwarcia oraz zewnętrznej powłoki z tworzywa sztucznego. Powłoka tego rodzaju jest również wyposażona w odpowiedni pasek bezpieczeństwa.

Jak wspomniano wieczko posiada m.in. podwójny wskaźnik bezpieczeństwa w postaci paska i "guzika".

Przy pierwszym otwarciu pojemnika "guzik" bezpieczeństwa odskakuje i słychać wyraźne kliknięcie. Jest to nic innego jak tylko odgłos uwalnianej próżni. Dzięki temu można mieć pewność, że produkt był oryginalnie zamknięty.

Warto też wiedzieć, że ten typ wieczka, w porównaniu ze swoimi standardowymi odpowiednikami wykonanymi zazwyczaj z tworzywa sztucznego zapewnia możliwość nanoszenia różnego rodzaju nadruków. Służy do tego metalowy dysk. Dodatkowo polipropylenowa powłoka może być wykonana w dowolnym kolorze.

Nowe zamknięcie kompozytowe Sligan White Cap

Amerykańska firma Silgan, to czołowy światowy producent opakowań do produktów spożywczych oraz napojów. Spółka jest też jednym z największych dostawców opakowań metalowych dla przemysłu spożywczego oraz wiodącym wytwórcą opakowań z tworzyw sztucznych na potrzeby produktów higieny osobistej.

Ponadto Sligan specjalizuje się w produkcji wieczek metalowych, tworzywowych oraz kompozytowych dla przemysłu spożywczego i napojowego. Silgan White Cap jest też wynalazcą procesu zamykania pojemników pod ciśnieniem. Firma jest obecna w naszym kraju, a jej siedziba znajduje się w Niepołomicach, gdzie odbywa się produkcja wieczek.