Nowe zamknięcie trzpieniowe Elesa+Ganter

Nowe zamknięcie trzpieniowe…
Firma Elesa+Ganter rozszerzyła grupę elementów ustalających o nowy produkt – zamknięcie trzpieniowe o oznaczeniu GN 416. Element przeznaczony jest do szybkiego blokowania ruchomych i często regulowanych części maszyn, w tym pozycji różnych narzędzi. Może być także stosowany do szybkiego zamykania osłon uchylnych i przesuwnych.

Konstrukcja zamknięcia GN 416 bazuje na korpusie wykonanym ze stopu cynku, malowanym proszkowo na kolor czarny RAL 9005. Wewnątrz korpusu, na nierdzewnej sprężynie (AISI 301), przemieszcza się ocynkowany stalowy trzpień. Zamknięcie obsługuje się dźwignią z poliamidu w kolorze czarnym, która w połączeniu z czarną powłoką korpusu, wpływa na estetyczny wygląd produktu.

Charakterystyczna jest zasada działania zamknięcia, które może posiadać zabezpieczenie przed przypadkowym wysunięciem lub wciśnięciem trzpienia w skrajnych pozycjach. Typ L1 i R1 umożliwia zablokowanie trzpienia w pozycji wysuniętej oraz odwiedzionej, odpowiednio, poprzez przekręcenie dźwigni w lewo lub w prawo. Typ S nie posiada takich możliwości. Ramię dźwigni porusza się tu w prostym rowku korpusu, uniemożliwiając obracanie się trzpienia.

Łatwy montaż, jak i regulację, umożliwiają fasolowe otwory wykonane w kołnierzu. Przystosowane zostały do współpracy z podkładkami ISO 7092.

Dzięki wykonaniu w wersjach L1 lub R1, zamknięcie trzpieniowe GN 416 bardzo dobrze sprawdzi się jako zabezpieczenie w środowisku, gdzie występują duże drgania oraz aplikacjach narażonych na mimowolne, przypadkowe działanie operatora. Zestawienie użytych materiałów (stop cynku, stal ocynkowana, poliamid) gwarantuje też odporność na warunki atmosferyczne.

Zamknięcie trzpieniowe GN 416brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska


Reportaże

Forum

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23

Cosmoplast

Wtrysk PA6 GF 30 2021-03-20