Nowości Elesa + Ganter

Nowości Elesa + Ganter
Firma Elesa+Ganter wprowadziła do swojej oferty kilka nowych produktów znajdujących zastosowanie w szeroko pojętym sektorze maszynowym.

Pierwszą z nowości firmy jest nowy rodzaj zapięć płaskich, które są wyposażone w mechaniczną blokadę otwarcia. Są one przeznaczone do łączenia elementów podlegających drganiom, a także do łączenia pokryw zbiorników ciśnieniowych oraz innych miejsc, w których przypadkowe odblokowanie nie może mieć miejsca. Zapięcie z zapadką jest przeznaczone do przenoszenia dużych obciążeń sięgających nawet 15000 N. Posiada regulację napięcia. Wykonane jest z precyzyjnego, czernionego odlewu stalowego, a wszystkie sworznie są hartowane.

Drugie z zapięć, tym razem z zabezpieczeniem jest natomiast produkowane w dwóch wykonaniach materiałowych: stali czernionej oraz stali nierdzewnej. Opcje wyposażenia oferują dwie wersje: kompletne zapięcie z zaczepem i uchem mocującym oraz sam korpus bez zaczepu i ucha. W obydwu zapięciach otwarcie/odblokowanie może nastąpić dopiero po naciśnięciu przycisku umieszczonego w górnej części korpusu, dzięki czemu mogą one być obsługiwane jedną ręką.

Druga z nowości to trzpienie ustalające wyposażone w ergonomiczny uchwyt w kształcie litery T. Trzpienie polecane są szczególnie do aplikacji, w których ze względu na środowisko pracy, a konkretnie obecność oleju, smaru, potu wymagane jest zapewnienie maksymalnie pewnego chwytu. Kształt uchwytu przypominający literę T zapewnia łatwe operowanie, nawet w kontakcie ze smarami. Ułatwia też jego użytkowanie w rękawicach ochronnych. Dodatkową zaletą takiego kształtu jest fakt, że już z daleka można zobaczyć czy trzpień jest w pozycji odwiedzionej, ponieważ wówczas uchwyt obrócony jest o 90 st. w stosunku do pozycji zablokowanej.


Standardowy wybór nowych trzpieni to wykonania materiałowe elementów metalowych: stal czerniona lub stal nierdzewna. Uchwyt wykonany jest z technopolimeru (PA), zaś wersje pracy zakładają działanie z blokadą w pozycji odwiedzionej lub bez blokady. Mocowanie trzpienia odbywa się z przeciwnakrętką lub bez.

Firma Elesa + Ganter powiększyła asortyment także o dwa produkty przeznaczone do oprzyrządowania produkcyjnego. Są to kołki i sworznie pozycjonujące serii DIN 6321 oraz GN 6322.

Oba elementy umożliwiają precyzyjne pozycjonowanie wewnątrz otworów, mogą również pełnić funkcję podpory, stopki czy ogranicznika.
DIN 6321 jest wykonany ze stali hartowanej oksydowanej, występujący w trzech wersjach: płaskiej cylindrycznej, stożkowej cylindrycznej oraz stożkowej ściętej. Ostatnia wersja dzięki ściętym bokom umożliwia pozycjonowanie np. tylko w jednym kierunku.

Sworzeń pozycjonujący GN 6322 jest wykonany ze stali hartowanej i występuje w formie kulistej cylindrycznej oraz kulistej ściętej. Zaokrąglone powierzchnie ułatwiają założenie elementu pozycjonowanego, a gwintowane centralne otwory umożliwiają montaż dodatkowych elementów.
Grupa Elesa+Ganter jest światowym liderem w produkcji znormalizowanych elementów maszyn. Marka została powołana do życia przez dwie, współpracujące ze sobą od 30 lat firmy Elesa i Otto Ganter.

Elesa+Ganter to obecnie blisko 40 tys. elementów standardowych, części do maszyn oraz wiele wykonań specjalnych. Marka jest reprezentowana w ponad 30 krajach świata, m.in. w Polsce.


brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska


Reportaże

Forum

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23

Cosmoplast

Wtrysk PA6 GF 30 2021-03-20