Nowości firmy BASF na targach K 2013

Nowości firmy BASF na targach… Podczas tegorocznych targów K, które odbędą się w dn. 16-23 października w Düsseldorfie, firma BASF zaprezentuje szereg nowości ze wszystkich segmentów rynku tworzyw sztucznych. Przedstawiamy poniżej kilka innowacji, które na własne oczy będzie można obejrzeć w pawilonie 5 kompleksu Messe Düsseldorf.

Produkty i nowe rozwiązania dla przemysłu motoryzacyjnego

Półfabrykaty kompozytowe dla branży motoryzacyjnej
Ultracom to rozwiązanie, którego kluczowym elementem są laminaty BASF na bazie tkanin całkowicie nasyconych tworzywami Ultramid (poliamid) lub Ultradur (PBT). Ważną część pakietu Ultracom są materiały do formowania techniką overmoldingu, opracowane specjalnie do użycia z poszczególnymi laminatami.

Na potrzeby pakietu Ultracom BASF uruchomił w Ludwigshafen pilotażowy zakład o dużej mocy produkcyjnej do wyrobu kompozytów. W marcu br. jednostka ta rozpoczęła wytwarzanie wielofunkcyjnych kompozytowych próbek wykonanych w procesie kształtowania w formie i overmoldingu. Centralnym elementem gniazda produkcyjnego jest sześcioosiowy robot ze specjalnym ramieniem chwytnym.

Ultramid Endure teraz dostępny w wersji do formowania z rozdmuchem
Ultramid, odporny termicznie materiał na bazie poliamidu do formowania wtryskowego, jest dostępny także w wersji do rozdmuchu. Nowy gatunek nosi nazwę Ultramid Endure BM i korzysta z tej samej technologii stabilizacji co wersja Ultramid Endure do formowania wtryskowego. Wykazuje też taką samą odporność na temperaturę do 220 st. C w pracy ciągłej i do 240 st. C przy obciążeniach szczytowych. Materiał może służyć m.in. do wyrobu przewodów kanału przepływu powietrza doładowującego między turbosprężarką i intercoolerem.

Pierwszy miękki Ultramid Balance do wytłaczania
Innym przykładem produktu rozszerzającego asortyment BASF jest Ultramid Balance, gatunek poliamidu 610. Na targach K 2013 przedstawiony on zostanie w dwóch wersjach elastycznych nadających się do wytłaczania rur i przewodów dla przemysłu samochodowego i maszynowego, a także naftowego i gazowego.

BASF na targach K 2013


Czytaj więcej:
Targi 1280