Nowości firmy GANTER - mimośrodowe dźwignie zaciskowe GN 927

Nowości firmy GANTER - mimośrodowe…
Firma GANTER wprowadza kolejny w tym roku nowy produkt. Tym razem jest to dźwignia zaciskowa mimośrodowa typu GN 927. Jest to element zaciskowy realizujący funkcję mocowania w zupełnie nowy sposób - poprzez ruch ramienia zaciskowego w płaszczyźnie osi śruby.

Produkowane dotychczas przez firmę GANTER dźwignie przestawne są jednymi z najczęściej stosowanych elementów zaciskowych. Jednak ich zakres zastosowania jest ograniczony możliwością (przynajmniej minimalnego) obrotu dźwigni w płaszczyźnie prostopadłej do osi śruby. GN 927 stanowią alternatywę dla dotychczas istniejących dźwigni przestawnych. Jednocześnie też uzupełniają gamę ich zastosowań.

Dźwignia GN 927 jest produkowana w dwóch wersjach, A i B.

W wersji A jest ona wyposażona w zestaw regulacyjny: podkładkę oporową wykonaną z tworzywa połączoną gwintem drobnozwojnym ze stalową nakrętką.

Zestaw ten daje możliwość regulacji odległości pomiędzy krzywką a podkładką oporową, w efekcie czego siła zacisku może osiągnąć wartość nawet 8 kN. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest możliwość dowolnego ustawienia ramienia dźwigni względem osi zacisku (osi śruby).

W wersji B zestaw regulacji naciągu zastąpiony jest podkładką oporową (jednoczęściowym pierścieniem z tworzywa). Dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu powierzchni krzywki ramię dźwigni blokuje się w pozycji „zamkniętej” w momencie osiągnięcia największej siły zacisku.

mimośrodowa dźwignia zaciskowa GN 927 firmy Elesa


Dźwignia GN 927 składa się z ramienia z krzywką mimośrodową połączonego sworzniem ze specjalnie ukształtowanym elementem gwintowym, czyli śrubą lub nakrętką. W trakcie zaciskania krzywka dźwigni „odpycha” zestaw regulacyjny (wersja A dźwigni) lub podkładkę bez regulacji siły zacisku (wersja B).

Dodatkowym atutem dźwigni GN 927 jest ich niebanalna stylistyka potwierdzona jednym z najważniejszych na świecie wyróżnień w dziedzinie wzornictwa przemysłowego - IF PRODUCT DESIGN AWARDS na rok 2007.

Grupa ELESA+GANTER jest światowym liderem w produkcji znormalizowanych elementów maszyn. Marka ta została powołana do życia przez dwie, współpracujące ze sobą od 30 lat firmy ELESA i Otto Ganter. W latach 1993-94 firmy te, jako jedne z pierwszych na świecie, uzyskały certyfikaty jakości ISO 9001.

ELESA+GANTER to blisko 40 tys. elementów standardowych oraz wiele wykonań specjalnych. Produkty te łączą w sobie zarówno funkcjonalność, innowacyjność i wytrzymałość, jak również dbałość o formę.

Potwierdzeniem tego jest ponad 100 patentów i ponad 20 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów m.in. " International Forum Design Award ", "Compasso d'Oro" w Mediolanie czy "Design Center" w Stutgarcie.

Marka jest reprezentowana w ponad 30 krajach świata, m.in. w Polsce. ELESA+GANTER Polska Sp. z o.o. jest częścią grupy ELESA+GANTER i zajmuje się dystrybucją produktów rodzimej marki.


brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska

muka
muka
*.109.167.174

Wysłany: 2018-08-14 12:18:08

łał, zaciski do siodełek... takie to nowe, takie to swieże......


Reportaże

Forum

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23

Cosmoplast

Wtrysk PA6 GF 30 2021-03-20