Nowości firmy Huhtamaki

Nowości firmy Huhtamaki
Trzy nowe produkty opakowaniowe wykonane z tworzyw sztucznych przygotowała w swojej wiosennej ofercie skierowanej na rynek polski firma Huhtamaki. Będą w nich sprzedawane m.in. jogurty oraz wszelkiego rodzaju desery.

Nowe wzory opakowań Huhtamaki trafiły już na sklepowe półki. Pierwszym z nich są specjalne tacki PolarDuo wykonane z kartonu powlekanego tworzywem PET. Przeznaczone są do pakowania przyrządzonych już dań oraz żywności przewidzianej do konsumpcji po obróbce cieplnej.

Jak wyglądają omawiane tacki? Są sztywne, wytrzymałe i nadają się do podgrzewania w kuchenkach mikrofalowych oraz tradycyjnych piekarnikach w temperaturze 220 st. C przez okres 30 minut.

opakowanie firmy huhtamaki


Ich rozmiar oraz kształt pozwala na spożywanie posiłku bezpośrednio z tego estetycznie wyglądającego opakowania. Tacki są jedno lub wieloczęściowe. Zamyka się je przy pomocy specjalnego zgrzewanego wieczka. Jak zapewnia producent, PolarDuo to doskonałe rozwiązanie dla producentów żywności mrożonej przechowywanej w minimalnej temperaturze minus 40 st. C. oraz żywności schładzanej.

opakowanie firmy Huhtamaki dla firmy DanoneJeszcze bardziej interesująco przedstawia się propozycja związana z nowymi opakowaniami dla jogurtów pitnych oraz mrozerów produkowanych przez Danone. Tym razem Huhtamaki postawił na całkowitą nowość i zaprojektował dwustopniowy kubek polistyrenowy. Kubki mają pojemności 305 ml i średnicę 95 mm. Zadrukowywane są metodą suchego offsetu. Ich kształt jest zastrzeżony jedynie dla firmy Danone.

Czytaj więcej: Opakowania 1097