Nowości firmy Wittmann na targach Fakuma 2021

Termostat do zadań wysokotemperaturowych Tempro plus D200 

Liczne nowe zastosowania wymagają bardzo specjalnych rozwiązań do kontroli temperatury narzędzi. Pojawiające się potrzeby rynku mogą być zaspokojone przez nowy termostat wodny o temp. medium do 2000C Wittmann Tempro Plus D200. Termostat ten uzupełnił znaną już serię urządzeń  Wittmann Tempro Plus D. 

termostat-tempro-plus-d200
Termostat Tempro plus D200 do zastosowań wysokotemperaturowych

Dzięki temu urządzeniu firma Wittmann z jednej strony bierze pod uwagę ogólnie panujący trend rynkowy w kierunku wyższych temperatur procesowych, z drugiej strony spełnia często wyrażane zapotrzebowanie klientów na urządzenia do kontroli temperatury wody do zastosowań wysokotemperaturowych.

Wysokie temperatury wody - i wynikające z nich ciśnienia - stawiają szczególnie wysokie wymagania dotyczące trwałości elementów termostatu. Wymagania te legły u podstaw opracowania konstrukcji termostatu Tempro plus D200.

Suszarka sprężonego powietrza Card primus z podajnikiem VacuJet

Suszarki sprężonego powietrza serii Card są integralną częścią portfolio produktów firmy Wittmann od 2020 roku.

Ta udana seria urządzeń otrzymuje dwa nowe dodatkowe urządzenia Card primus 10 i Card primus 20.  Urządzenia Card primus są oferowane jako rozwiązania pakietowe, które oprócz rzeczywistego osuszacza sprężonego powietrza obejmują również przenośnik VacuJet z wężem transportowym i lancą ssącą. Suszarki posiadają zbiorniki suszące o pojemności 10 lub 20 l i nadają się do pracy z temperaturami suszenia do 200 °C. Układ sterowania suszarki generuje sygnał umożliwiający rozpoczęcie produkcji w trybie automatycznym. Dane procesu suszenia można zaś eksportować za pomocą przyłączy USB lub OPC UA. 


card-primus-20-suszarka-sprezonego-powietrza
Card primus 20 suszarka sprężonego powietrza ze sterowaniem FIT i podajnikiem VacuJet.

Suszarki Card Primus wyposażone są w zegar pracy tygodniowej, dzięki czemu można optymalnie zaplanować ich użycie. W modelach Card primus zużycie sprężonego powietrza jest niezwykle precyzyjnie i dokładnie dostosowywane do odpowiednich wymagań dzięki inteligentnej i cyfrowej kontroli przepływu powietrza.

Zastosowanie podajnika VacuJet zapewnia ciągły dopływ materiału, a w przypadku przestoju w pracy suszarka automatycznie wykrywa, kiedy temperatura suszenia ma zostać obniżona. Jeśli częstotliwość między dwoma cyklami pobrania materiału przekracza pewien okres czasu, jest to interpretowane jako "brak zużycia materiału", a suszarka inicjuje odpowiednie środki w celu ochrony suszonego tworzywa i zmniejszenia zużycia energii. Wszystkie suszarki Card mogą być montowane bezpośrednio na jednostkach wtryskowych maszyn. Dzięki specjalnemu systemowi mocowania, podobnie jak standardowy lej zasypowy mogą być przesuwane do pozycji opróżniania. 

W przypadku, gdy suszarka ma być przenoszona z jednej na drugą wtryskarkę polecamy adaptery QUICK-change, które znacząco skracają czas montażu urządzenia na wtryskarce. 

Card Primus to rozwiązanie łączące w sobie  znakomitą cenę, odpowiednią wydajność suszenia, elastyczność produkcji i bardzo dobry efekt suszenia tworzywa.   

Młyny G-Max 23 i G-Max 33 o zmienionej konstrukcji

Młyny przy stanowiskowe serii G-Max  są specjalnie zaprojektowane do recyklingu układów wlewowych i idealnie nadają się do stosowania na wtryskarkach o siłach zamykania do 500 ton. Modele z serii G-Max  to połączenie wielu inteligentnych technologii z kompaktowymi wymiarami młynów. Młyny pracują szczególnie cicho i wydajnie i są odpowiednie dla rozdrabniania wlewków z miękkich i średnio twardych  tworzyw sztucznych PP, PE, ABS i PU. Seria G-Max obejmuje trzy typy urządzeń. Model podstawowy G-max 13 oraz G-max 23 i G-max 33 o większych otworach wrzutowych. Cecha unikatową i wyróżniającą konstrukcję Wittmann jest zastosowanie napędu pasowego z automatycznym systemem samo napinania. 

g-max
Młyn G-Max

Dzięki modułowemu wyposażeniu seria młynów G-max może być stosowana w bardzo różnych aplikacjach. Niezależnie od wymagać procesu młyny G-max są skonstruowane jako przyjazne dla obsługującego. Odchylany lej materiału znacznie upraszcza czyszczenie i konserwację. W ten sposób można przeprowadzić wymianę sita bez pomocy narzędzi, a czas konserwacji jest skrócony do minimum.


Czytaj więcej:
Młyny 35
Roboty 209
Nowości 317
Targi 1252

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna

Reportaże

Forum